RU

"Батьківщина" закликає Пшонку зайнятися мером Одеси

23.12.2010, 15:25

Партія "Батьківщина" вимагає від Генеральної прокуратури порушити кримінальну справу проти мера Одеси Олексія Костусєва. Про це повідомляє прес-служба БЮТ.

Обґрунтовуючи свою вимогу, БЮТ зазначає, що 10 грудня на першому ж засіданні виконавчого комітету Одеської міської ради новообраний міський голова Одеси О.Костусєв фактично ввів заборону на українську мову. "Він вимагав, щоб усі документи подавалися йому виключно російською мовою, яка, крім того, була затверджена як робоча мова мерії", - сказано у заяві.

"Це ні що інше, як демонстративна зневага до Конституції і законів України", - зазначають у БЮТ.

Опозиціонери наголошують, що як чиновник, О.Костусєв повинен знати обидві мови - і українську, і російську. "Дискримінація української мови з його боку обурює і вимагає відповідної реакції", - вважають депутати від БЮТ.

"Звертає на себе увагу і те, що в уряді Януковича є ряд чиновників, які не володіють і принципово не вчать української. А крім уряду, сформована ще і майже вся російськомовна адміністрація президента", - сказано у заяві.

Партія "Батьківщина" вимагає: від Генеральної прокуратури - порушити кримінальну справу проти О.Костусєва і розслідувати його дії на предмет відповідності українському законодавству; від міського голови Одеси О.Костусєва - вибачитися за свої дії як несумісні зі статусом державного службовця і як такі, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу; від "неформального лідера Партії регіонів Віктора Януковича і від глави цієї партії Миколи Азарова вибачитися за дії свого однопартійця і виключити з партії пана Костусєва".

Олексій Костусєв: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини