RU

Баррозу - Путіну: Асоціацію можуть міняти тільки Київ і Брюссель

01.10.2014, 14:50
Баррозу - Путіну: Асоціацію можуть міняти тільки Київ і Брюссель - Фото
Жозе Мануель Баррозу (фото - ЕРА)
Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу відправив відповідь президенту Росії  Володимиру Путіну на його лист від 17 вересня, в якому той пропонував внести зміни в угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Про це повідомили в прес-службі Єврокомісії.

"Відповідаючи на ваш лист від 17 вересня, я б хотів привітати конструктивну співпрацю всіх сторін під час тристороннього міністерського засідання з реалізації угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи глибоку і всебічну зону вільної торгівлі 12 вересня", - написано у листі президента Єврокомісії.

Баррозу зазначив, що рішення, досягнуті на цій міністерській зустрічі, були підтримані всіма сторонами і закріплені в міністерському заяві. "З боку ЄС ми проінформували країни-члени про результати тристороннього процесу, і ми тепер отримали їх згоду на необхідні законодавчі кроки", - написав Баррозу.

Президент Єврокомісії особливо відзначив, що пропозиція відкласти набуття чинності торгівельної частини угоди про асоціацію між Україною та ЄС пов'язана з продовженням на той же термін дії автономних торгових заходів ЄС по відношенню до України, що полягають у скасуванні імпортних мит на українські товари.

"У цьому контексті ми серйозно стурбовані нещодавнім прийняттям постанови російського уряду, що пропонує нові торговельні бар'єри між Росією і Україною. Ми вважаємо, що застосування цієї постанови буде суперечити спільним висновкам і вирішенню відкласти тимчасове застосування торговельної частини угоди про асоціацію", - наголошується в листі.

При цьому, Баррозу підкреслив, що ЄС залишається готовим до співпраці з Росією для боротьби з можливими негативними наслідками для російської економіки від зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. "Разом з тим, я хочу скористатися цією можливістю, щоб підкреслити, що угода про асоціацію залишається двосторонньою угодою і, відповідно до міжнародних стандартів, будь-які зміни до неї можуть бути внесені тільки за запитом однієї зі сторін і при згоді іншого боку, за тими запропонованими в тексті механізмами і відповідними внутрішніми процедурами сторін", - підкреслив Баррозу.

При цьому він нагадав, що спільні висновки, досягнуті на тристоронній зустрічі міністрів, чітко вказують, що ці кроки є частиною всебічного мирного процесу в Україні з повагою її територіальної цілісності і права приймати рішення щодо своєї долі.

У своєму листі президент Єврокомісії також ще раз підкреслив відданість європейської сторони пошуку мирного вирішення конфлікту в східній Україні, зазначивши в цьому зв'язку важливість виконання всіма сторонами Мінського протоколу від 5 вересня і меморандуму від 19 вересня, в тому числі в питаннях моніторингу українсько-російського кордону представниками ОБСЄ та відкликання всіх іноземних збройних об'єднань з української території.

Крім того, Баррозу висловив надію на швидкий прогрес у тристоронніх переговорах щодо постачання газу в Україну і ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін зажадав переглянути економічну частину угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. В іншому випадку, попередив він, Росія застосує "негайні співмірні заходи у відповідь".

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини