RU

Банкова визнала помилковість законопроекту про вибори Ради

31.10.2011, 16:33
Банкова визнала помилковість законопроекту про вибори Ради - Фото
bee88c6cd27920515c968ccb1ac13a8d.jpg
Проект закону про вибори народних депутатів, внесений представниками більшості, містить в собі низку неконституційних положень і буде ветований президентом, якщо його приймуть в сьогоднішньому вигляді. Про це заявила радник президента, керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента Марина Ставнійчук на комітетських слуханнях парламенту.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ставнійчук уточнила, що законопроект більшості містить серйозні недоліки, які "в наступному році можуть коштувати державі дуже багато і дуже дорого - нелегітимність майбутнього парламенту".

При цьому Ставнійчук звернула увагу на такі положення законопроекту, як надання кандидатам у депутати права балотуватися відразу в багатомандатному та одномандатному округах на парламентських виборах. "Це положення в 1998 році визнавалося в Конституційному суді невідповідним Конституції", - додала вона.

Крім того, до неконституційних Ставнійчук віднесла положення, згідно якого виборці, які голосують за межами України, не можуть віддавати голоси за кандидатів у депутати по мажоритарних округах.

Критику Ставнійчук викликала також пропозиція встановити різні терміни висування і реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному та одномандатному виборчих округах. Дане питання також аналізувалося в КСУ і було визнано неконституційним.

"Виникають серйозні сумніви і в конституційності положень законопроекту, якими визначення територіальної організації виборів віддано Центральній виборчій комісії, всупереч конституційним приписам про те, що питання організації і порядку проведення виборів визначаються виключно законами України", - сказала вона.

Принципу вільних виборів, за словами Ставнійчук, суперечать такі положення законопроекту, як відсутність державного фінансування передвиборчої агітації, істотне зниження ступеня захисту виборчих бюлетенів, зниження гарантій оскарження результатів виборів.

"Ігнорувати серйозні ознаки неконституційності окремих положень з удосконалення закону про вибори народного депутата України не можна", - наголосила вона.

Радник президента додала, що частину процедур, наприклад, формування виборчих округів, взагалі не прописано в законопроекті. Подібна система створює можливості для маніпуляцій.

Ставнійчук розраховує на професійну роботу профільного комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування над проектом. "Я велику надію, Олександр Олександрович (Омельченко, глава комітету, - ред.), покладаю на ваш комітет у цих питаннях", - зазначила вона. "Спасибі, я на президента більше покладаю надії", - відповів Омельченко.

За словами Ставнійчук, у парламента ще є можливість серйозно попрацювати над законопроектом. "Інакше буде вето", - підсумувала вона.

Нагадаємо, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко сьогодні заявив, що якщо вибори до Верховної Ради пройдуть за проектом більшості, то опозиція до парламенту не потрапить взагалі. "Після цього (ухвалення такого закону, - ред.) абсолютно зрозуміло буде, що ця Верховна Рада приречена. І тоді повинні бути дострокові парламентські вибори, оскільки це не парламент, в якому опозиції немає, до якої не просто не прислухаються, а ігнорують її", - зазначив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини