RU

У Януковича хочуть позбавити депутатів права призначати суддів

04.10.2012, 11:16
У Януковича хочуть позбавити депутатів права призначати суддів - Фото
c60f409271a00623c41ffc8c51c571d0.jpg
В Адміністрації президента розроблені зміни до Конституції України, що реформують питання правосуддя. Про це сьогодні на Першому судовому форумі заявив радник президента - керівник головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Портнов уточнив, що вже сьогодні в Конституційну асамблею будуть внесені узгоджені з президентом зміни до Конституції. За його словами, новий розділ "Правосуддя" буде враховувати останні рекомендації Венеціанської комісії і Ради Європи.

Зокрема, зміни передбачають новий порядок формування Вищої ради юстиції: з його складу виключаються органи виконавчої влади, зменшується вплив і повноваження прокурорів. В цілому з 20 членів Вищої ради юстиції 15 чоловік будуть представляти судову систему.

"Передбачається також повне усунення парламенту та інших політичних органів від процесу призначення суддів на посади. Ми запропонуємо скасування п'ятирічного строку роботи судді, так званого першого призначення. Пропонується безстрокове призначення суддів, відразу на все життя. Рішення про це буде приймати тільки Вища кваліфікаційна комісія. Президент України буде підписувати тільки акт, який маєвиключно церемоніальний характер - не може бути підстав для відмови судді у призначенні", - розповів радник президента.

Крім того, за словами Портнова, парламент буде усунутий з процесу притягнення судді до кримінальної відповідальності. Сьогодні на це Верховна Рада повинна дати згоду.

Також планується підняти віковий ценз суддів - людина зможе займатися цією професією з 30 до 70 років.

Досьє на Андрія Портнова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини