RU

Балога про автономію угорців:Незрозуміло, чому мовчать спецслужби

18.04.2017, 14:45
Балога про автономію угорців:Незрозуміло, чому мовчать спецслужби - Фото
Віктор Балога
Глава секретаріату при президенті Ющенку, екс-глава МНС Віктор Балога заявив, що виступає проти надання подвійного громадянства угорцям Закарпаття. Про це він сказав в інтерв'ю LIGA.net.

"Не можна в цьому питанні виділяти тільки угорську національну меншину - у нас начисельнішу меншість складають росіяни, потім білоруси, болгари, і тільки потім десь угорці. Питання прав національних меншин в Україні необхідно вирішувати комплексно - не виділяючи якусь одну", - зазначив Балога.

Він вважає, що необхідні зміни Конституції, що дозволяють подвійне громадянство.

"Але при цьому потрібно заборонити особам, з двома і більше паспортами займати будь-які посади у владі - від депутата сільради до міністрів і так далі. Зараз президент призначив на кілька посад голови РДА на Закарпатті угорців з двома паспортами. Я категорично проти цього - це загроза національній безпеці, і незрозуміло, чому мовчать спецслужби", - підкреслив Балога.

Читайте також: МЗС України просить Угорщину не підігрувати пропаганді Кремля

Відповідаючи на питання про те, як бути з тим, що подвійне громадянство було інструментом Росії в гібридній війні, колишній глава Закарпатської ОДА сказав: "Нам не треба цього боятися і закривати очі на проблему. Навпаки, держава повинна проявити ініціативу і контролювати процес. Тому що питання гостро стоїть не тільки в Закарпатті, а й у Львові, Чернівцях, на Волині. Потрібно думати про те, щоб створити в Україні такі умови, за яких людина з двома громадянствами вважала за краще жити і працювати в Україні".

Читайте повний текст інтерв'ю: Балога: Президент призначив угорців з двома паспортами главами РДА

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини