RU

Балога назвав рятівника парламентської коаліції

23.06.2008, 14:59

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк повинен стати головною фігурою у відновленні де-факто діяльності парламентської більшості, яка була порушене після виходу двох народних депутатів з складу коаліції демократичних сил. Про таку позицію Президента Віктора Ющенка заявив керівник Секретаріату Віктор Балога.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі глави держави, В. Балога зазначив, що Президент констатує наявність складних проблем в роботі ВР як вищого законодавчого органу країни, викликаних низкою внутрішніх розбіжностей усередині коаліції загалом, і фракцій, які її утворили, зокрема. "Це викликало тривалу паузу в законотворчій роботі парламенту, на порядку денному якої стоїть прийняття найважливіших для суспільства і країни рішень, зокрема, прийняття змін до цьогорічного Державного бюджету та розробка бюджету наступного року. Крім того, все ще не реалізовано багато пунктів коаліційної угоди, що підриває віру виборців у здатність більшості неухильно виконувати взяті на себе зобов'язання. Залишається високою імовірність подальшого перешкоджання роботі парламенту фракцією БЮТ, причому оголошені підстави для цього не достатньо переконливі і, вірогідно, мають мало спільного зі справжніми мотивами блокування", - сказав В. Балога.

"Такий стан справ, який вже не один день бачить в прямому ефірі вся країна, викликає цілком виправдану стурбованість Президента. На його переконання, парламентській більшості необхідно негайно вжити заходів із самоврегулювання, тобто визначити таку послідовність дій, які на першому ж пленарному тижні засвідчать повернення коаліції до сталої, ефективної роботи. Інакше ВР може виявитися за крок від затяжної кризи", - зазначив глава Секретаріату Президента.

Він повідомив, що головну консолідуючу роль в парламенті глава держави відводить Голові Верховної Ради. На думку В. Ющенка, як вказав В. Балога, спікеру А. Яценюку разом з Прем'єр-міністром Ю. Тимошенко, керівниками фракцій БЮТ Іваном Кириленком і "Наша Україна - Народна самооборона" В'ячеславом Кириленком слід ретельно з'ясувати причини, які заважають злагодженій роботі коаліції. "Потрібно спільно скласти реалістичний план дій для залагодження всіх проблемних аспектів як всередині більшості, так і в її співпраці з урядом. Цей діалог треба вести, виходячи з усвідомлення значних негативних тенденцій всередині урядово-коаліційного тандему та розуміння перспективи діяльності нинішньої парламентської більшості", - сказав він.

Керівник Секретаріату відмітив, що Президент підтримає спільне бачення Голови ВР, Прем'єра і лідерів фракцій шляхів подолання існуючих труднощів у роботі коаліції та її взаємодії з Кабінетом Міністрів. Більше того, В. Ющенко готовий усіляко сприяти у втіленні запропонованого плану дій, навіть якщо якісь його пункти відрізнятимуться від власних уявлень глави держави. "Країні не потрібна розтягнута, млява і нецікава вистава у Верховній Раді, де більшість розгубилася перед внутрішніми проблемами. Тому Президент сповнений рішучості підштовхнути коаліцію до активних дій для її збереження і продовження роботи. У разі, якщо названі політичні діячі не зможуть запропонувати чіткий порядок швидкого виходу з нинішньої ситуації, Глава держави шукатиме інші шляхи нейтралізації негативних процесів у парламенті", - відмітив В. Балога.

Водночас він висловив "обережний" оптимізм щодо здатності Прем'єра Ю. Тимошенко та очолюваної нею політичної сили до ведення продуктивного діалогу з позицій розуміння та відповідальності. На думку Глави Секретаріату, нинішні проблеми в опозиції походять не від Голови Верховної Ради, не від Президента, а від затятої непоступливості БЮТ та його лідера з багатьох важливих питаннь діяльності парламенту і уряду. "Дуже часто ВР стає заручником кон'юнктурних прагнень БЮТ, як це було, зокрема, у день запланованого оголошення щорічного послання Президента чи в тривалому протистоянні навколо керівництва Фонду держмайна", - додав В. Балога.

На користь своїх припущень керівник Секретаріату навів той факт, що Прем'єр-міністра Ю. Тимошенко не дозволила включити в склад офіційної делегації, яка разом з Президентом відбула до Португалії, нікого з Міністрів, які відповідають за вирішення соціально-економічних питань. "По суті це означає, що уряд відвернувся від мільйонів заробітчан, які чекають допомоги своєї держави в розв'язанні важливих для них проблем. Шпилька у бік Президента, таким чином, вколола Прем'єра. Заяви Ю. Тимошенко під час останнього візиту в Брюссель щодо наміру вирішувати політичні питання через заклик до народу за допомогою також містять в собі потенційну енергію дестабілізації ситуації в країні. Усе це - чергові свідчення того, що діалог щодо врегулювання внутрішньокоаліційних протиріч не буде легким", - запевнив він.

В. Балога наголосив, що перспективи демократичної коаліції залежать виключно від волі лідерів тих політичних сил, які її сформували, за особливої консолідуючої ролі Голови Верховної Ради А. Яценюка. "Саме на них лягає вся повнота відповідальності за подальший перебіг подій в парламенті", - додав він.

Нагадаємо, 24 червня відбудеться зустріч Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко за участі лідерів депутатських фракцій, що входять до складу коаліції, - Івана Кириленка (фракція БЮТ) і В'ячеслава Кириленка (фракція блоку "Наша Україна - Народна самооборона").

Досьє на Віктора Балогу >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини