RU

Багато хто з молоді не прийшов на вибори, мобілізувалось старше покоління – опитування

28.10.2020, 13:41
Багато хто з молоді не прийшов на  вибори, мобілізувалось старше покоління – опитування - Фото
День виборів (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

Молодь, яка багато в чому привела  Володимира Зеленського та його партію до влади в 2019 році, в значній мірі проігнорувала місцеві вибори, які пройшли восени 2020-го. Результати соціологічного дослідження опублікувала група Рейтинг.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Найактивнішими 25 жовтня були старші виборці: 56% від усієї кількості людей, які прийшли на вибори, були старше 50 років, хоча в загальній масі електорату їх частка 45%.

Молодь була менш активною – лише 11% з тих, хто прийшов на вибори були 18-29 років (в загальній структурі виборців їх частка 18%).

Схема: группа Рейтинг

Найбільший перекіс в сторону старшого електорату був в містах, і перш за все у чоловіків. А в регіональному розрізі старше покоління найчастіше голосувало на сході і півдні України: там частка виборців >50 років становила 60%.

ДОВІДКА. 25 жовтня 2020 року у відбулися вибори, на яких обирали мерів, сільських і селищних голів, а також депутатів місцевих рад. Другий тур виборів мерів відбудеться там, де кандидат  взяв менше 50% підтримки виборців.

Серед тих, хто не голосував, найпоширенішими причинами у жінок був "стан здоров'я" і "загроза коронавірусу", у чоловіків – "зайнятість в день виборів" і "відсутність інтересу до виборів і їх результатів".

Читайте також: Місцеві вибори закінчилися. Що ми дізналися про українців – сім фактів

Ті, хто не прийшов голосувати серед старших, основною причиною цього назвали "здоров'я", а серед молоді – "зайнятість в день виборів" і "проживання не за місцем реєстрації" (особливо актуально для Києва). Люди середнього віку також додавали, що не голосували через "загрозу коронавірусу".

  • Опитування проведене серед 8747 українців, які голосували, і 1200, які не голосували, від 18 років і старше по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка – не вище 1,4% і 2,8% відповідно.
  • Ми сходили на опитування Зеленського – і проголосували 5 разів. Чи можна вірити результатам.
  • Помста і розчарування. Чому Зеленський програв місцеві вибори. Або не програв?
  • У Центрвиборчкомі прогнозували, коли будуть фінальні результати виборів.

Дивіться таблицю: Де в Україні проявили свідомість і прийшли на вибори, а де – не дуже

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини