RU

Бій за майбутнє: інфографіка про битву під Крутами

29.01.2016, 14:05
Бій за майбутнє: інфографіка про битву під Крутами - Фото
Ілюстрація: Український інститут національної пам'яті
Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам'ять Героїв Крут - українських курсантів, студентів і школярів, які в цей день в 1918 році героїчно полягли на залізничній станції Крути поблизу села Пам'ятне в бойовому зіткненні з армією більшовиків. Український інститут національної пам'яті (УІНП) опублікував на своїй сторінці в Facebook інфографіку про те, що мінімально потрібно знати про Крути.

Бій тривав більше п'яти годин, незважаючи на те, що загін київських курсантів та Вільного козацтва в кількості 400 осіб протистояв вдесятеро більшому складу більшовицької армії під командуванням есера Михайла Муравйова.

"І це були вирішальні дні для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання України - завдяки цьому стало можливе підписання Брест-Литовського миру, що de facto означало міжнародне визнання української незалежності. Це був бій за майбутнє, який показав, що Україна стала можливою саме завдяки армії", - йдеться в повідомленні УІНП

По кліку - зображення більшого розміру:
Бой под Крутами


У історичному бої українці знищили більше 300 агресорів, однак і самі втратили до 150 чоловік убитими. Ті із захисників, які потрапили в полон до більшовиків, згодом піддалися тортурам і знущанням.

Подвиг студентів і школярів затримав наступ більшовиків на чотири дні.

Читайте також: В Україні згадують подвиг героїв Крут: відео

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини