RU

Бірюков розповів про катастрофу в речовому забезпеченні армії

07.11.2014, 17:31
Бірюков розповів про катастрофу в речовому забезпеченні армії - Фото
Юрій Бірюков (фото - pressa.today)
З необхідних на речове забезпечення української армії 3,336 мільйонів гривень згідно з прийнятим в кінці 2013 року державном бюджетом передбачено лише близько 1 відсотка потрібної суми - 46,5 млн грн. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив відомий волонтер, помічник міністра оборони з питань речового забезпечення Збройних сил України Юрій Бірюков.

"Потреба по речовому забезпеченню на 2014 рік - 3 335 700 000 гривень. Тобто (якщо хто в нолях заплутався) три з третиною мільярда. Чи багато? Сума значна, але навіть якби вона була б дана вся цілком - вона б не дійшла б у вигляді відмінної форми і зручних черевик", - написав він.

"Вартість річної польової камуфльованої форми (нового зразка) - 798 гривень і 48 копійок. Це не Multicam, не тканина Nomex, не якісні "липучки", не надійні "блискавки-змійки". Це наше, рідне, українське. І такої форми нам треба вагони-вагони і маленький візок теж. Нам потрібні бронежилети, потрібні каски, потрібно теплу білизну і багато-багато чого ще потрібно. Тапочки казармені ось теж потрібні, по 24 гривні і 96 копійок ", - додав Бірюков.

За його словами, станом на 1 січня 2014 року по речовому департаменту була кредиторська заборгованість в розмірі 26,9 млн гривень: "Таким чином "попередні" планували витратити на речове забезпечення армії 19,6 млн грн. Ну, що я можу вам сказати. 20 мільйонів гривень нам би вистачило на носові хусточки, так".

"Запам'ятовуємо факт: планувалося витратити трохи більше 1 відсотка від реальних потреб. І так, саме так і було ВСІ останні роки, при ВСІХ міністрах", - додав Бірюков.

"Починається Крим, потім АТО, відбувається чудове усвідомлення потреб армії і речовому департаменту відсипають грошей:

- 118 600 000 гривень з номера 565 (віддавалася до 1 вересня, восени більше не приходило);

- 518 300 000 гривень з резервного фонду Кабміну;

Разом (в мільйонах): 46,5 (початкові) + 118,6 (благодійність) + 518,3 (резервний фонд) - 26,9 (борги) = 656,5. Трохи більше півмільярда, що вже само по собі приємніше, але все одно становить лише 20 відсотків від необхідного. Тобто, одному з п'яти дамо бронік, одному з п'яти - каску, а комусь дістануться жадані казармені капці. Ну і так далі - за списком", - пише помічник міністра.

Бірюков розповів, що в рамках підготовки до зими Міністерство оборони почало вимагати у Кабміну виділення коштів починаючи з 1 червня.

"Тилові служби та служби матеріально-технічного забезпечення закипають, генерали звіріють. З 1-го червня, все літо, йде килимове бомбардування Кабміну листами, телеграмами та поштовими голубами. Рішення про виділення 372,5 млн грн на підготовку до зими було прийнято 20 серпня. Гроші приходять в розпорядження міністерства тільки 8 вересня. І тільки з цього моменту можна починати укладати договори. Чи можна укладати договори без грошей? Ні. Ну, тобто, звичайно, технічно можна. Але на це треба зважитися. Можна було починати підготовку з 20 серпня, коли стала відома сума. Частина роботи і робилася. Але без грошей все-таки побоювалися", - повідомив він.

За словами Бірюкова, протягом останніх 10 років кошти на речове забезпечення армії не витрачалися: "Звичний процес злодійства на всіх рівнях йшов за рахунок старих запасів. Ось вона, яка вже прославилася біле натільна білизна 40 і 42 розміру. Ну, а про нові закупівлі і говорити грішно".

"Виділених цього року грошей вистачило лише на первинне рішення самих-самих гострих потреб по зоні АТО. Не всім, не все. Тільки по самим верхам і тільки частини народу. А з урахуванням ротацій і введення нових бригад ми повинні готуватися до сплеску "мого голого-босого чоловіка посилають в АТО". Процес виділення грошей йшов за допомогою проктології. Виділити 8 вересня гроші, а потім вимагати готовність до зими 10 жовтня - тонкий троллінг", - зазначає помічник глави Міноборони.

За його словами, недоліки були допущені і в ході освоєння грошей.

"Підписували договори в поспіху, не думаючи. Термін поставки теплих штанів нового зразка - починаючи з 20 грудня і до 30 грудня. Теплі куртки - 26 грудня. Ну да, директор департаменту звільнився. Але тепер від цього вже нікому легше не буде", - підкреслив Бірюков.

Помічник міністра повідомив, що рішенням проблем, що накопичилися, займуться 12 осіб, допомогу президента і глави оборонного відомства йому забезпечили.

Читайте також: Всесвітньо відома аудиторська компанія проведе аудит Міноборони

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини