RU

Більше половини громадян вважають Україну країною-аутсайдером

12.09.2013, 15:26
Більше половини громадян вважають Україну країною-аутсайдером - Фото
af42b5b070fb1345b26da53a24c5487d.jpg
Більше половини українських громадян в даний час відносять Україну до числа країн- аутсайдерів. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у серпні.

Як повідомляє прес-служба R & B Group, респондентів просили оцінити становище України серед інших країн світу за 10-бальною шкалою. 59% респондентів назвали Україну аутсайдером. 38% опитаних заявили, що Україна займає середнє положення між лідерами та аутсайдерами, і лише 3 % вважають Україну лідером (оцінили її в 8-10 балів).

Половина українців (51 % ) упевнені, що Україна може претендувати на більш гідне становище у світі, тоді як протилежної точки зору дотримуються 41% жителів країни.

Ставлення українців до того, що їм довелося жити в Україні, а не якійсь іншій країні, розділилося : 38% респондентів вважають, що їм в загальному пощастило, протилежної точки зору дотримується 31% жителів країни, стільки ж визначився зі своїм ставленням до життя в Україні.

У регіональному розрізі кількість тих, хто  вважає життя в Україні везінням, знижується з заходу на схід (від 42 % на заході України до 34 % сході ). Проміжне положення займає центральний і південний регіони, де життя в Україні вважають везінням відповідно 39 % і 37 % жителів.

Найбільша кількість українців, які вважають життя в Україні везінням, відзначається серед представників старшого покоління (старше 55 років) - 43%, тоді як в інших вікових групах даний показник становить 34-37 %. Невезенням життя в Україні серед людей старшого віку вважає лише кожен четвертий (26%), в інших вікових групах даний показник становить 33-35%.

Загалом українці оцінюють майбутнє своєї країни через 10-15 років скоріше оптимістично: 34% опитаних вважають, що ситуація скоріше покращиться, а 13 % українців очікують суттєвого поліпшення ситуації і перетворення України на сильну і процвітаючу державу. Протилежної точки зору дотримуються 23 % українських громадян, які очікують скоріше погіршення ситуації, і 11% тих, хто вважає, що Україну чекають дуже важкі часи.

Соцдослідження проводилося компанією Research & Branding Group з 20 по 31 серпня 2013 року. Інформація збиралася методом особистого інтерв'ю в 24- х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2079 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2 %.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини