RU

Більше 90% українців стежать за ситуацією на Майдані

28.01.2014, 17:36
Більше 90% українців стежать за ситуацією на Майдані - Фото
2c0655a8d1a2592f6eeb1e6e81a8a95a.jpg
93,9 % українців стежать за ситуацією на Майдані та на вул. Грушевського. Такі результати опитування, проведеного серед громадян в інтернеті компанією TNS в Україні.

Зокрема, на запитання "Чи стежите Ви за подіями на Майдані і вул. Грушевського?", 93,9 % українців відповіли ствердно, а 6,1 % респондентів зазначили, що не стежать за ситуацією.

Серед джерел отримання інформації про події в Києві найбільшою популярністю користується інтернет (83,7 %) і телевізійні програми (81,2 %).

Також важливим джерелом є інформація від друзів, родичів, знайомих (43 %), а також передачі по радіо (16,4 %). 3,8 % респондентів зазначили, що інформація про події з особистого досвіду (безпосередній учасник подій).

У ході дослідження з'ясувалося, що телевізійним передачам довіряє 55,2 % респондентів, інтернету - 63,8 %, друзям, родичам або знайомим - 75,8 %, радіо - 54,9 %.

Крім того, 16,7 % респондентів заявили, що повністю підтримують всі активні дії протестувальників. 30 % підтримують протестувальників, але не схвалюють екстремізму в діях окремих протестуючих. 44 % висловилися за мирне вирішення всіх проблем. І 31,2 % взагалі не схвалюють всього, що відбувається в Києві та окремих регіонах країни.

Найбільше цей пункт підтримують в АР Крим - 54,2 % і на сході України - 53,3 %. Найбільше активні дії протестуючих підтримують у Києві - 30,4 % і на Західній Україні - 43,1 %.

При цьому 53,6 % респондентів відповіли, що участі в Євромайдані не приймали і приймати не будуть. Найбільше таких респондентів у Криму (91,7 %), сході (79,9 %), півдні (70,4 %), та південному сході (61,5 %).

В цілому з'ясувалося, що 28,5 % особисто не брали участь в Євромайдані, але морально підтримують протестувальників. А 12,7 % тим чи іншим способом беруть участь у протестах.

Але у випадку, якщо ситуація стане більш напруженою, і влада піде на силове вирішення конфлікту, то тих хто залишиться осторонь, і не будуть робити будь-яких дій залишиться 37,5 %.

11,7 % висловили готовність виступити з протестуючими проти влади, навіть беручи участь у силових протистояннях , 13,6 % погоджуються в такому випадку просто брати участь у протестах, 7,5 % будуть надавати всіляку можливу підтримку, 7 % готові підтримати морально. 14,3 % респондентів вагалися з відповіддю.

Що стосується силового розгону Євромайдану, то найбільше респондентів (24 %) вважають, що влада піде на його силовий розгін, 21,6 % сподіваються на те, що влада мінімально виконає вимоги протестувальників і потребують припинення протесту.

16 % впевнені в тому, що влада частково виконає вимоги, а 12,9 % вірять у закінчення протестів через насильницьку зміну влади. 16,6 % вагалися з відповіддю.

Опитування також виявило, що 24,3 % респондентів частково побоюються публічно висловлювати свою думку про події в Києві та країні. 1,6 % бояться. Не боїться висловлюватися 67 %.

Досить багато респондентів заявило, що знають вимоги, які висунув Майдан до влади. 46,3 % - відповіли, що знають всі вимоги  44,1 % знають тільки деякі з них. Не знають зовсім - 7,5 %.

Дослідження проводилося в період з 25 січня по 26 січня 2014 з регіонами. Вибірка репрезентативна. Вибіркова сукупність - 1000 респондентів.

19 січня на вулиці Грушевського в Києві, біля стадіону "Динамо" імені Лобановського, приблизно о 15:00, група чисельністю кілька сотень людей спробувала прорватися через блок-пост сил МВС до будівлі Верховної Ради, щоб потім вимагати від парламенту скасування низки прийнятих ним 16 січень законів, які суттєво обмежують права і свободи громадян.

Виник конфлікт, міліцію стали закидати палицями, камінням, петардами. Були спалені кілька автобусів і вантажівок силовиків. У процесі зіткнення підтяглося ще кілька тисяч учасників антиурядової акції протесту. Силовики відповіли протестувальникам світло-шумовими гранатами, гранатами зі сльозогінним газом і водометами. З'явилися постраждалі з обох сторін.

22 січня на Грушевського загинули двоє демонстрантів. Пізніше в київській лікарні помер третій активіст, який був важко поранений 22-го числа.

Читайте також - Штурми, пікети, майдани: акції протесту в регіонах (оновлюється)

Правий сектор. Як і чому вибухнув Майдан


За  матеріалами: Українська правда
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини