RU

Більше 60% українців довіряють армії і Нацгвардії - опитування

07.10.2014, 17:23
Більше 60% українців довіряють армії і Нацгвардії - опитування - Фото
Фото: mil.gov.ua
64,3% респондентів довіряють Збройним Силам України в забезпеченні безпеки держави і громадян. Про це йдеться в результатах соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова.

Як наголошується в підсумках дослідження, оприлюднених сьогодні, 63,9% опитаних довіряють Національній гвардії, 55% - прикордонним військам, тоді як Службі безпеки України довіряють тільки 35,5%, міліції - 22,7%, Митній службі - 24,4% , податковій міліції - 13,6%.

За даними соціологів, українській армії висловлюють довіру більшість жителів усіх регіонів, крім Донбасу, Національній гвардії і прикордонним військам - більшість або відносну більшість жителів усіх регіонів, крім Донбасу. Службі безпеки України довіряє відносна більшість жителів західного регіону, в центральному та східному регіонах приблизно однакові частки тих, хто їй довіряє, і тих, хто не довіряє, на півдні та Донбасі СБУ частіше не довіряють. Міліції, Митній службі та податковій міліції не довіряє більшість жителів усіх регіонів.

У дослідженні говориться, ефективність роботи силових структур громадяни частіше оцінюють як низьку (45,6%), 35,2% оцінюють її як середню і лише 3,1% - як високу. Оцінюючи роботу різних структур за п'ятибальною шкалою, наскільки вище респонденти оцінюють ефективність роботи Національної гвардії (3,5 бала) та Збройних Сил (3,3 бала). Діяльність прикордонної служби оцінюється 3 балами, СБУ - 2,7 балами, міліції - 2,4 балами.

Серед тих, хто вважає ефективність роботи силових структур низькою, як причину цього найчастіше називають корупцію (31,3%), відсутність належного фінансування та матеріально-технічного забезпечення (23,7%), непрофесійне керівництво (20,5%).

"Незважаючи на високий рівень довіри, тільки 10,5% опитаних вважають, що українська армія здатна виконувати функції захисту держави від зовнішньої агресії в повній мірі, 60,3% - що здатна виконувати ці функції частково, а 20,8% - що абсолютно нездатна. Тільки 30,2% респондентів вважають, що Збройні Сили та інші військові формування України здатні надійно захистити суверенітет держави від воєнних загроз (47,6% дотримуються думки, що нездатні)", - йдеться в повідомленні Центру Разумкова.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков представив відеопрезентацію проекту реформи МВС, згідно з якою у відомство входитимуть Держприкордонслужба, Державна міграційна служба, Нацгвардія і Державна служба з надзвичайних ситуацій, а міліція буде переформатована в Національну поліцію.

Також буде чітке розмежування політичної функції (вона залишиться за міністром внутрішніх справ), та професійної (буде закріплена за керівниками Національної поліції, Нацгвардії України, Прикордонної служби, Міграційної служби, Служби з надзвичайних ситуацій).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини