RU

Більшість українців підтримують вступ до ЄС - опитування

18.03.2015, 18:16
Більшість українців підтримують вступ до ЄС - опитування - Фото
35b336a14179d5a4a2e28f9c94390087.jpg
У разі проведення референдуму про вступ України в ЄС, більшість українців готові були в лютому проголосувати за вступ в це інтеграційне об'єднання. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 14 по 24 лютого у всіх областях України, включаючи окуповані райони Донбасу. В окупованому Криму опитування не проводилося.

За результатами дослідження громадської думки, в лютому курс на вступ до ЄС підтримували 47,2% громадян, а вступ до Митного союзу лише 12,3%. Разом з тим, значна частина населення (27,3%) налаштовані проти приєднання і до ЄС, і до Митного союзу. Вони вважають, що Україна повинна розвиватися незалежно, не входячи ні в одне з цих об'єднань. А ще 13,1% не визначилися з цього питання.

chart1.png

Революція Гідності і війна Росії проти українського народу помітно вплинули на геополітичні орієнтації мешканців України: за минулі півтора року (з вересня 2013 року по теперішній час) частка прихильників вступу до ЄС зросла на 6% (з 41% до 47%), в той час як підтримка вступу до Митного союзу знизилася майже втричі (з 35% до 12%), а частка прихильників неприєднання до жодного з цих об'єднань збільшилася з 9% до 27%. Таким чином, зміни, які відбулися в уявленнях населення, мали дві складові: частина людей стали прихильниками проєвропейського інтеграційного курсу, а частина засудили дії Росії, але не є прихильниками ЄС.

chart2.png

У регіональному розрізі, проєвропейські настрої переважають на заході і в центрі країни: курс на вступ до ЄС підтримують 75% жителів західних областей і 57% жителів центру. На півдні та сході більшість воліли б, щоб Україна зберігала нейтралітет і не входила ні в ЄС, ні в Митний союз - такої думки в південному регіоні дотримуються 37%, на сході - 32%. Однак, якщо порівнювати частки прихильників вступу до ЄС і Митного союзу, то на півдні переважають проєвропейські настрої (у регіоні курс на ЄС підтримують 33%, на Митний союз - 12%), але на сході (Харківська, Донецька, Луганська області) трохи популярнішим проросійські геополітичні орієнтації (курс на ЄС підтримують 20%, на Митний союз - 30%). Проєвропейська орієнтація переважає над проросійської у всіх регіонах, крім сходу.

chart3.png

Крім уявлень про бажаний геополітичний курс розвитку країни, респондентів просили відповісти, як би вони вчинили, якби зараз проходив референдум з питання, вступати Україні до Євросоюзу. За даними опитування, в лютому 2015 року на такому референдумі за вступ до ЄС були готові проголосувати 50,7% жителів України. Проти вступу в Європейський союз мають намір проголосувати 25,7%. Решта 23,6% - не брали б участі у такому референдумі (10,6%), або не визначилися з вибором (13.0%). Таким чином, якби референдум щодо вступу в ЄС проходив у лютому цього року, в ньому ймовірно взяли б участь 76,4% населення, а голоси розділилися б наступним чином: 66,4% - за вступ до ЄС, 33,6% - проти.

chart4.png


По регіонах голосування могло б показати такі результати: у західних областях 79% проголосували б за вступ, 7% - проти; в центральних областях 60% проголосували б за, 20% - проти; в південних областях 39% проголосували б за, 40% - проти; на сході 22% проголосували б за вступ до ЄС, 38% - проти.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада і Європарламент
синхронно ратифікували угоду про асоціацію України з ЄС.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини