Більшість українців підтримує унітарну республіку - опитування

14.03.2014, 16:22
Більшість українців підтримує унітарну республіку - опитування - Фото
12aeb6fd2a3bcf48a504ba8cd6048d34.jpg

У більшості регіонів України підтримують збереження унітарної республіки, за федерацію виступає більшість жителів Донбасу

Більшість громадян України вважають найбільш оптимальною моделлю устрою України унітарну республіку. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 1-7 березня.

61 % опитаних респондентів вважають ідеальною формою державного устрою унітарну державу, 24 % - федеративну республіку. 15 % не визначилися зі своєю позицією з цього питання. У порівнянні з результатами аналогічного опитування, проведеного в квітні 2011 року, кількість прихильників унітарної республіки виросло на 11 % (з 50 до 61 %), кількість прихильників федерації зменшилася на 1 % (з 25 до 24 %).

Унітарну республіку підтримує більшість респондентів у всіх регіонах України, крім Донбасу (59 % респондентів тут висловилися за федерацію, 23 % за унітарну державу).

68 % етнічних українців підтримує унітарну республіку, ще 18% виступили на підтримку створення федерації. Серед етнічних росіян федеративну республіку підтримують 56 % опитаних, за унітарну республіку виступають 24 %. Серед інших національних меншин унітарну республіку підтримують 57 % опитаних, федерацію - 24 %.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам