Більшість українців не відчувають себе європейцями - опитування

07.06.2016, 14:54
Більшість українців не відчувають себе європейцями - опитування - Фото
42dcc7ffaf8d33e9111df8cc7707748d.jpg
Більшість опитаних українців 63% не відчувають себе європейцями. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

"Відчувають європейцями лише 29%, а не визначились - 9%. Серед тих, хто не відчуває себе європейцем, головною причиною цього називають низький рівень добробуту - 73% опитаних", - наголошується в повідомленні.

На другому місці - соціально-культурні умови життя (46%). Мовні бар'єри визначили 36%, "неєвропейську" свідомість - 33%, низький рівень культури, освіти - 29%, відчуття себе представником іншої культури - 16%, релігійну приналежність - 4,7%.

У 2006 році не відчували себе європейцями 68% респондентів, відчували тільки 27%. Кількість тих, хто не визначився, була на рівні 6%.

Серед тих, хто не вважав себе європейцями, більшість також називали соціально-економічні причини: низький рівень добробуту (73%), соціально-культурні умови життя (39%). Низький рівень культури, освіти визначили тоді (33%), "неєвропейську свідомість" - 28%, мовні бар'єри - 23%, відчуття себе представником іншої культури (10%), релігійну приналежність (2,4%).

"Кількість тих, хто не відчуває себе європейцями, дещо зменшилась, частка "європейців"- трохи зросла. Ієрархія причин, за якими більшість опитаних не відчувають себе європейцями, істотно не змінилася: на першому плані - проблеми соціально-економічного характеру. В той же час, зросла значимість таких факторів, як мовні бар'єри, відчуття себе представником іншої культури, "неєвропейська" свідомість", - йдеться в повідомленні.

Вплив факторів матеріального характеру як головної перешкоди відзначають жителі всіх регіонів України, в цілому ієрархія причин скрізь однакова.

У Донбасі значно вище, ніж в інших регіонах, вдвічі більше, ніж на сході і півдні.

31% опитаних респондентів, які в якості причин своєї "неєвропейськості" називають відчуття себе представником іншої культури.

34% жителів Донбасу визначили себе представниками радянської та російської традицій.

93% опитаних сприймають Україну як свою Батьківщину.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина