RU

Більшість у новій Раді буде пропрезидентською, - соціологи

04.09.2012, 14:19
Більшість у новій Раді буде пропрезидентською, - соціологи - Фото
Ірина Бекешкіна (фото - ЛІГАБізнесІнформ)
Ірина Бекешкіна, директор фонду Демократичні інціціатіви ім. Ілька Кучеріва, який серед інших входить в консорціум, організуючий національний екзит-пол, під час інтернет-конференції в інформаційному агентстві ЛІГАБізнесІнформ спрогнозувала формування в парламенті наступного скликання пропрезидентської більшості.

"Цілком очевидно, що у Верховну Раду пройдуть 4 політичні сили -  Батьківщина, Партія регіонів, Комуністична партія та УДАР. Залишається можливість проходження партії Королевської та Свободи. Більше ні в кого жодних шансів немає. Більшість у обраній Верховній Раді буде пропрезидентською за рахунок мажоритарних округів", - сказала Бекешкіна.

На питання про те, які настрої панують серед київських виборців, вона зазначила, що серед партій популярністю користуються дві політсили. "Що стосується партій, то лідерів два - насамперед Батьківщина і ненабагато відстає УДАР. Кандидати від цих партій будуть мати фору і в мажоритарних округах за рахунок підтримки партій", - зазначила соціолог.

Щодо настроїв Донбасу, то, за її словами, "безумовним лідером електоральних симпатій і зараз є Партія регіонів". "Правда, якщо на попередніх виборах 2007 року в аналогічних передвиборчих опитуваннях за них готові були голосувати 60-70%, то зараз - близько 45,6%. Проблема в тому, що там так і не сформувалася альтернатива Партії регіонів. Тож в цьому регіоні значна частина населення не хоче йти на вибори взагалі (близько 30%), а значна частина (близько 20%) не визначилася зі своїм вибором. Але опозицію там так і не полюбили", - констатувала Бекешкіна.

Нагадаємо, 28 жовтня 2012 року, в день виборів до Верховної Ради України, консорціум, що включає фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, методом таємного інтерв'ювання виборців проведуть національний екзит-пол - 2012. В цілому на розплановані на рік соціологічні дослідження настроїв виборців в Україні витратять більш ніж в $300 тис., причому $130 тис. витратять безпосередньо в день виборів. Кошти отримають два центри - Центр ім. О.Разумкова та КМІС. Фінансування буде здійснюється міжнародними донорами, серед яких міжнародний фонд Відродження, програма Matra Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Національний фонд підтримки демократії (США) РАСТ і Європейська комісія.

Оприлюднення результатів екзит-полу буде проходити тричі, з урахуванням оновлених даних: відразу після закриття дільниць для голосування (28 жовтня о 20:00), через три години після закриття і через 5-7 днів після виборів (деталізований звіт).

На останніх президентських виборах 7 лютого 2010 року національний екзит-пол також проводився консорціумом у складі фонду Демократичні ініціативи, Київського міжнародного інституту соціології та Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова. Тоді, за даними екзит-полу, нинішній президент Віктор Янукович у другому турі набрав близько 48,5% голосів виборців (за результатами ЦВК 48,95%), а нині засуджена Юлія Тимошенко - 45,7% (45,47%).

Досьє на Ірину Бекешкіну
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини