RU

Більшість росіян не знають, що таке "Російський мир" - опитування

03.12.2014, 16:13
Більшість росіян не знають, що таке
Фото: EPA
71% росіян ніколи не чули про таке поняття, як "Російський мир". Про це свідчать результати опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД).

При цьому ті, кому знайоме словосполучення "Російський мир", вважають, що йдеться, насамперед, про росіян (3%), людей, які виховувалися в традиціях російської культури (3%). Частина опитаних асоціює з ним усіх, для кого є рідною російська мова (1%), для інших - це синонім слів "Росія" і "Батьківщина" (1%) і т.д. Деякі не змогли точно сказати, що ж саме, на їхню думку, входить у поняття "Російський мир" (2%), хоча їм і зустрічався раніше цей термін. Більшість знаючих про нього, вірить в його існування (63%).

На думку двох третин опитаних, які вважають "Російський мир" реально існуючим, він може об'єднувати людей різних віросповідань (67%) і національностей (65%). Також до нього відносять території проживання російських людей (в тому числі за межами РФ) - 66%. Громадяни, які не володіють російською мовою, можуть бути частиною "Російського миру" - впевнені 56%. Найбільш спірним є питання про те, чи можна зараховувати до "Російського миру" людей іншої культури: якщо 48% відповідають ствердно, то 45% виступають "проти".

Також до "Російського миру" респонденти відносять території Донбасу (75%) та Придністров'я (63%). Крім того, кажуть, що він об'єднує представників російських громад за кордоном: у країнах Європи, Америці (63%) та Ізраїлі (62%). Також думають, що в "Російський мир" входять території Північного Казахстану (56%), Абхазії (55%), Південної Осетії (52%), Сербії (48%). Навпаки, землі Центральної і Західної України, Прибалтики, скоріше, не сприймаються як частини "Російського миру" (56% і 64%, відповідно).

Ініціативне всеросійське опитування ВЦВГД проведено 22 - 23 листопада 2014 року. Опитано 1600 чоловік в 132 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини