RU

Білоруський канал показав Україну без АРК: Нацрада відреагувала

21.03.2017, 15:19
Білоруський канал показав Україну без АРК: Нацрада відреагувала - Фото
0f363b713c5a432eedfde1b141ed02be.jpg
Телеканал Білорусь 24 показав у своєму ефірі віртуальну карту України без Криму. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до керівництва каналу з проханням усунути порушення українського законодавства. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

Нацрада поінформувала про порушення директора телеканалу Олександра Мартиненка.

У повідомленні прес-служби сказано, що 14 лютого в одній з програм була показана віртуальна карта країн, які є членами регіонального об'єднання Центрально-європейська ініціатива, до складу якого входить і Україна. На цій карті територія Української держави була зображена без Криму, відзначили в Нацраді.

"Подібна редакційна політика свідчить про підтримку телеканалом агресивних дій Російської Федерації щодо України в частині анексії Автономної Республіки Крим", - сказано в повідомленні.

Також, на думку Нацради, вказаний факт є порушенням статті 28 закону України про інформацію, згідно з якою інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни і т.д.

У Нацраді також відзначили, що телеканал транслює упереджену інформацію про поточну ситуацію в Україні, не дотримуючись загальноприйнятих журналістських стандартів.

"Так, 26 лютого в інформаційно-аналітичній програмі "Головний ефір" не було дотримано баланс поглядів на окремі політичні події в Україні, що призвело до однобокого їх висвітлення", - йдеться в повідомленні регулятора.

Телеканал Білорусь 24 на даний момент рішенням Нацради внесено до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає Європейській конвенції про транскордонне телебачення і законодавству України, відзначили в Нацраді.

Нацрада попросила мовника привести у відповідність зміст трансльованих програм вимогам частини другої статті 6 закону України про телебачення і радіомовлення та частини першої статті 28 закону України про інформацію.

"У разі ігнорування вимог українського законодавства регулятор буде змушений розглянути питання про припинення ретрансляції програм Білорусь 24 на території України", - сказано в повідомленні.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини