RU

Білецький: РФ веде боротьбу проти балто-чорноморського союзу

02.07.2016, 15:25
Білецький: РФ веде боротьбу проти балто-чорноморського союзу - Фото
Андрій Білецький
Балто-Чорноморський союз - це реальність, Росія вже веде боротьбу проти його створення. Про це заявив ЛІГА.net депутат Андрій Білецький, коментуючи презентацію проекту Intermarium на науково-практичній конференції "Балто-Чорноморський союз: геополітична альтернатива для Центральної та Східної Європи".

"Ми бачимо, що Росія вже превентивно грає проти цього блоку, накручуючи україно-польське протистояння. Штучно створюючи протиріччя, яких ще вчора не було, а сьогодні вони піднімаються за російські гроші і через російські канали впливу", - сказав він.

За словами Білецького, тему створення балто-черномоского союзу необхідно обговорювати вже сьогодні.

"Суспільство має розуміти, що Україна - це гравець. Вона не є чиїмось вічним придатком, Росії, Євросоюзу, ще когось. Вона повинна вибудовувати свою лінію, свою стратегію. Необхідно усвідомлювати, що у нас є союзники в країнах Центральної та Східної Європи, навіть в Австрії, не кажучи вже про Хорватію, Чехію, Польщу, Угорщину, країни Балтії, Грузії. Навіть в білоруській пресі зараз піднімається питання балто-чорноморського співробітництва. Ці країни бачать загальний інтерес, у нас є платформа. Можливо, це реальніший варіант, ніж вступ до Євросоюзу", - пояснив він.

Білецький зазначив, що окремі елементи інтеграції вже реалізуються у відповідь на існуючі виклики.

"Це польсько-литовсько-українська бригада, це Вишеградська четвірка. Саме життя показує, що об'єднання цих країн реальність. Це питання сьогоднішнього дня", - додав він.

Білецький підкреслив, що мета конференції задати дискурс серед українського суспільства. "Ми хочемо знайти союзників, які будуть задавати такий же дискурс в країнах Центральної Європи, які ми бачимо своїми союзниками. Ми будемо впливати в першу чергу на громадську думку і на еліти. Коли ця ідея буде сприйнята, її реалізація буде набувати конкретних обрисів. Це нешвидкий процес. Нам потрібно його пройти швидко заради нашої безпеки і виживання, але це не рішення одного дня. Проте ми починаємо це робити", - сказав він.

У Києві презентували проект балто-чорноморського союзу як геополітичної альтернативи для країн Східної і Центральної Європи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини