RU

Білорусь почала ратифікацію договору про держкордон з Україною

02.04.2010, 17:30

Нижня палата білоруського парламенту ратифікувала на засіданні у п'ятницю договір між Білоруссю і Україною про державний кордон. Договір підписано у травні 1997 г. у Києві, однак до цього часу не був ратифікований білоруською стороною.

Як передає ПРАЙМ-ТАРС, голова Державного прикордонного комітету Білорусі Ігор Рачковський зазначив, що рішення про ратифікацію договору білоруським парламентом було прийнято на основі доручень Президента Білорусі Олександра Лукашенка, наданих ним після офіційного візиту в Україну в 2009 році.

І.Рачковський додав, що документ передбачає створення спільної комісії для демаркації кордону між двома країнами. Демаркація, за його словами, може зайняти до 10 років.

Білоруська сторона пов'язувала вирішення питання ратифікації договору про державний кордон з урегулюванням боргу України перед Білоруссю, що утворилося всередині 90-х років. Проблема боргу була викликана постачаннями продукції білоруських підприємств в Україну,за якими українська сторона не розрахувалася після розпаду Радянського Союзу. Суми боргу називалися різні. Під час візиту Президента Білорусі до Києва у 2009 році сторонам вдалося врегулювати проблему боргу, однак офіційної інформації про схему врегулювання цього питання озвучено не було.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини