RU

Азаров: ЄС обмежить суверенітет сильніше, ніж Митний союз

07.06.2013, 17:43
Азаров: ЄС обмежить суверенітет сильніше, ніж Митний союз - Фото
Микола Азаров
Прем'єр-міністр України  Микола Азаров заявив, що участь в Європейському Союзі зменшить суверенітет держави сильніше, ніж вступ до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. Про це прем'єр написав на своїй сторінці в  Facebook, відповідаючи на запитання.

"Звичайно, це широко поширений міф про обмеження суверенітету наднаціональних органів. Ті люди, які за це критикують прихильників Митного союзу, самі ж пропонують приєднатися до Євросоюзу, де обмеження суверенітету на порядок більше", - сказав Азаров.

За його словами, у разі приєднання до ЄС країна "відмовляється від власної валюти, передає право друкувати гроші якомусь іншому органу, а не своєму Національному банку, тобто свідомо відмовляється від своєї власної монетарної політики". "Це означає, що по суті вона відмовляється від проведення своєї власної економічної політики. Тут і торговельна політика, і багато іншого", - зазначив прем'єр.

"Ми бачимо, як країни, відмовившись від своєї власної валюти і потрапивши в економічну кризу, не можуть використовувати для відновлення дуже потужні важелі монетарної політики. Це тільки один приклад, а можна наводити таких прикладів дуже багато. Зараз, наприклад, країни ЄС взяли під контроль бюджетну політику. А це означає, що країна відмовилася від проведення своєї власної соціальної політики, тобто передала до іншого органу політику в області зарплати, ринку праці і так далі ", - додав прем'єр.

При цьому він зазначив: "Я не хочу вам сказати, що все це і багато іншого, що пов'язане з реальним обмеженням суверенітету - це все тільки негативні явища. Ні, є і позитивні фактори. Наприклад, потрапивши в кризу, багато країн можуть розраховувати на підтримку потужніших економічних партнерів. Можливості інтеграції та кооперації дозволяють проходити цю кризу більш безболісно. Словом, жертвуючи в чомусь суверенітетом, отримуєш виграш в іншому ".

"Точно так само йде справа і з Митним союзом, з тією лише відмінністю, що там діють принципи консенсусу при ухваленні рішення. І країна може заблокувати прийняття будь-якого невигідного для себе рішення", - сказав Азаров.

"В економіці, так і в політиці не буває тільки позитивних і тільки негативних рішень. У будь-якому рішенні є свої плюси і мінуси. І дуже важливо, щоб плюси завжди переважували мінуси", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, раніше Україна отримала статус спостерігача в Митному союзі.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини