RU

Азаров розповів про очікувані вигоди від Митного союзу

05.06.2013, 12:11
Азаров розповів про очікувані вигоди від Митного союзу - Фото
Микола Азаров
Кабінет міністрів створив групу високого рівня з питань поглиблення співпраці з Митним союзом і країнами-учасниками Єдиного економічного простору (ЄЕП), а також Міжвідомчу експертну групу з розробки рекомендацій і механізмів з поглиблення співпраці з Митним союзом та ЄЕП. Про це повідомив прем'єр-міністр  Микола Азаров на засіданні уряду в середу.

"Наше завдання визначитися: до яких угод, виходячи з національних інтересів України, вигідно приєднатися", - цитує прем'єра прес-служба Кабміну.

Азаров зазначив, що група проаналізувала 95 з 118 угод, що діють в Митному союзі. "Факторний аналіз ефектів співпраці з країнами Митного союзу свідчить, що буде забезпечено прискорення економічного розвитку, активізація використання транзитного потенціалу, створення нових робочих місць", - сказав він.

За його словами, підписаний минулого тижня Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією (ЄЕК, виконавчий орган Митного союзу) і Україною є рамковим документом і абсолютно не суперечить міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна.

Нагадаємо, Меморандум підписали 31 серпня у Мінську прем'єр  Азаров і голова ЄЕК Віктор Христенко. Документ передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і отримати статус спостерігача в новому міжнародному об'єднанні - Євразійському економічному союзі, який почне функціонувати з 1 січня 2015. Угода про асоціацію з Євросоюзом, яка Україна сподівається підписати в листопаді 2013 року в Вільнюсі, виключає можливість вступу України до Митного союзу.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини