RU

Азаров про асоціацію з Євросоюзом: Іншого шляху немає

14.06.2013, 17:12
Азаров про асоціацію з Євросоюзом: Іншого шляху немає - Фото
Микола Азаров (фото - president.gov.ua)
Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні на міжнародній конференції ABC: Ukraine & Partners.

Прем'єр підкреслив, що критика умов, що містяться в документі, безпідставна. "У нас є не тільки прихильники європейської інтеграції, у нас є і критики європейської інтеграції. У нас є не тільки прихильники самого документа, але є і противники документа. І мені доводиться іноді зустрічатися і відповідати на критику. Мені кажуть: от ви підписуєтеся під вимогою виконати щось. А я запитую: а хіба наша згода виконувати ті умови, на яких ми підписуємо угоду, не відповідають нашим інтересам? Вони відповідають на 100% нашим інтересам. Хіба ми не зацікавлені, щоб у нашій країні діяла незалежна судова система ? Зацікавлені. Хіба ми не зацікавлені, щоб у нас діяли технічні стандарти, які зараз прийняті в країнах ЄС? Зацікавлені ", - сказав прем'єр, передає УНІАН

Азаров визнав, що Україна зіткнеться з деякими складнощами після підписання угоди про асоціацію та ЗВТ з ЄС. "Мені кажуть, що це буде страшно складно для нашої промисловості та економіки. Так, це буде складно і нелегко, але ми запланували десятирічний перехідний період, протягом якого ми зобов'язані адаптуватися, у нас немає іншого шляху", - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про нову угоду в 2007 році. 30 березня 2012 року сторони парафували угоду про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. Упродовж 2012 року з боку ЄС неодноразово лунала критика ситуації в Україні, зокрема щодо застосування до колишнім урядовцям вибіркового правосуддя. 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС схвалила висновки щодо України, в яких висловив готовність підписати угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року за умови, що Київ продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у реформування законодавства, вирішенні проблеми виборчого правосуддя і продовженні реформ в рамках порядку денного асоціації.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини