Азаров: Ми нічого не випрошуємо у Євросоюзу

Азаров: Ми нічого не випрошуємо у Євросоюзу - Фото
07.12.2012, 17:32

Для України життєво важливо і в Євросоюзі, і в Росії мати нормальні умови для співпраці, вважає прем'єр

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом найближчим часом буде підписана, оскільки це вигідно обом сторонам. Про це він написав у мережі Facebook.

"Звичайно, як і завжди, думки є різні, але найголовніше, що ніхто не виступає проти цієї угоди", - зазначив він.

Коментуючи думку користувача про те, що кілька європейських країн не хочуть бачити Україну в ЄС, і українська держава в цій ситуації може стати стороною, яка випрошує, Азаров сказав: Україна в цьому виглядала, як країна, яка  щось випрошувала". Я не знаю, чому ви вважаєте , що Україна виглядає як країна, яка щось випрошує. У нас є позиція, що ця угода взаємовигідна і для України, і для ЄС. Тож ми нічого не випрошуємо".

"Що стосується співпраці з Росією, то я не хотів би, щоб тут було протиставлення. Товарообіг і з ЄС, і з Росією, і країнами Митного союзу дуже великий, в сумі це більше 2/3 нашого товарообігу. Тож для нас життєво важливо і там, і там мати нормальні умови для співпраці", - підкреслив він.

Нагадаємо, європейські дипломати заявляють, що угода про асоціацію буде підписана під час виконання Україною певних умов, на яких вже давно наполягає ЄС. Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле заявив, що угода може бути підписана в листопаді 2013 року, якщо українська сторона до цього часу вирішить низку проблемних питань. Прем'єр-міністр України Микола Азаров запевнив, що Україна готова продовжувати євроінтеграцію, але ратифікація Угоди про асоціацію зараз залежить від Брюсселя.

Досьє на Миколу Азарова
Популярне