RU

Азаров: Вето на Податковий кодекс - спільне рішення Президента і Кабміну

01.12.2010, 12:30
Азаров: Вето на Податковий кодекс - спільне рішення Президента і Кабміну - Фото
30c7effcaf2b0523bd3ad038e02148ad.jpg

Азаров: Вето на Податковий кодекс - спільне рішення Президента і Кабміну
Ветувати прийнятий парламентом Податковий кодекс було спільним рішенням Президента Віктора Януковича і Кабінету Міністрів. Про це сьогодні під час засідання уряду, заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Азаров уточнив: "Вчора Президент України повідомив, що він наклав вето на Податковий кодекс. Хочу довести до відома наших громадян, що це спільна позиція Президента і уряду. У понеділок уряд розглядав питання Податкового кодексу і сформував позицію, і цю позицію я довів до відома Президента. У чому вона полягає? У тому, що нинішня податкова система України стримує модернізацію економіки та її розвиток і створює умови для діяльності значної частини економіки у тіні".

За словами М.Азарова, у зв'язку з цим державний бюджет і Пенсійний фонд не отримують значних коштів і не в змозі виконувати соціальні зобов'язання. "Отже, податкова реформа неминуча і абсолютно своєчасна", - впевнений він.

М.Азаров наголосив, що податкове законодавство, як ніяке інше, зачіпає матеріальні інтереси громадян.

"Навіть Конституція 1996 року і зміни до неї приймалися зі значно меншим опором. За всю історію роботи Верховної Ради жоден документ не привертав до себе такої уваги і активності, це факт. Чи означає, що величезний обсяг поправок свідчить про недостатню підготовку документа? І так, і ні. З одного боку, масштабність документа породжує масштабність проблем, з іншого боку, це означає, що в обмежений термін врахувати все практично неможливо. Тому деякі недоліки у такому масштабному документі могли бути, та їх треба виправити. І знайдені невідповідності усунути", - пояснив він.

Водночас, на думку М.Азарова, Податковий кодекс відповідає головним вимогам, які перед ним стоять: забезпечення модернізації і оновлення промисловості, створення умов для інвестицій, високих темпів зростання економіки. "Цей документ, по-перше, знижує податкове навантаження на економіку, послідовно знижує ставки основних податків. Це сильний сигнал для бізнесу та інвесторів. Значно спрощується адміністрування податків і скорочується їхня кількість", - зазначив він, додавши, що усі поправки і зміни до кодексу треба внести у найкоротші терміни, оскільки відстрочка податкової реформи - це відстрочка розвитку держави.

Водночас М.Азаров незадовільно оцінив роз'яснювальну роботу з податкової реформі, що і дало змогу опонентам кодексу, акцентуючи на окремих недоліках, чорнити весь документ. "Це приклад, коли ми на брехню не змогли нічим відповісти", - вважає він.

Нагадаємо, вчора перед вильотом в Астану Президент України Віктор Янукович застосував вето до Податкового кодексу.

Риторика М.Азарова стосовно Податкового кодексу змінилася лише за декілька днів до вето Президента. Раніше, відразу після його прийняття, Прем'єр заявляв: "Можна сміливо казати, що це найліберальніший Податковий кодекс в Європі. Ми значно скасували неефективні податки, малоефективні… Ми практично вдвічі скоротили загальну кількість податків, що діє в Україні. Ми знизили ставки оподаткування з основних видів податків".

Микола Азаров: біографія та добірка новин>>>
Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини