Азаров: Україна наполягатиме на європерспективі в Угоді про асоціацію

05.10.2011, 04:53
Азаров: Україна наполягатиме на європерспективі в Угоді про асоціацію - Фото
53716a5b0630c1516f06c6997e6fe27f.jpg

Прем'єр указав, що незважаючи на те, що Україна взяла курс на європейську інтеграцію, це не означає, що завтра ми будемо подавати заявку на вступ до ЄС. "Однак ми, як країна, повинні мати європейську перспективу", - наголосив він

Азаров: Україна наполягатиме на європерспективі в Угоді про асоціацію

Україна не прагне негайно вступати до Євросоюзу, однак при укладанні Угоди про асоціацію буде наполягати на включенні до неї перспективи свого членства в ЄС. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з головою Національної ради Австрії Барбарою Праммер.

Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну, Азаров зазначив: "Україна взяла курс на європейську інтеграцію, але це зовсім не означає, що завтра ми будемо подавати заявку на вступ до ЄС. Однак ми, як країна, повинні мати європейську перспективу", - наголосив він.

Очільник уряду додав, що згідно зі статею 49 Ліссабонської угоди, будь-яка країна, яка територіально знаходиться в Європі, має право на європейську перспективу.

У свою чергу Праммер заявила, що потенціал для розширення ЄС існує, і європейські країни повинні мати перспективу приєднання до Євросоюзу. "Кількість країн-членів ЄС зросла до 27, але я думаю, що цією кількістю потенціал розширення ЄС далеко не обмежується, й інші країни повинні мати перспективу приєднання до Союзу", - сказала вона.

Український прем'єр висловив надію, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана до кінця року, і в ній буде прописана перспектива приєднання України до ЄС. "Ми розраховуємо, що до кінця року ми підпишемо цю угоду. Зрозуміло, що в такому складному питанні ми не ставимо перед собою певних термінів, але є всі підстави думати, що буде саме так", - сказав Азаров.

Разом з тим він повідомив, що Україна також завершує переговори про створення ЗВТ з ЄС. Зокрема, він позитивно оцінив останній раунд переговорів з Єврокоміссією, внаслідок яких сторони домовилися про збільшення українських зернових експортних квот.

Однак досі залишаються невирішені питання, зокрема щодо насіння соняшника. Прем'єр-міністр наголосив, що Україна запровадила мито на експорт насіння соняшника, що дозволило стати великим виробником соняшникової олії, а Єврокомісія зараз наполягає на скасуванні такого мита. "Ми не можемо зрозуміти цю вимогу, оскільки основні маслопереробні заводи знаходяться не в Європі, а в Туреччині. Чому так Європа переживає за Туреччину? Ми готові постачати олію і в Європу, і в Туреччину", - підсумував Азаров.

Микола Азаров: біографія, новини >>>
Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам