RU

Азаров: Україна наполягатиме на європерспективі в Угоді про асоціацію

05.10.2011, 04:53
Азаров: Україна наполягатиме на європерспективі в Угоді про асоціацію - Фото
53716a5b0630c1516f06c6997e6fe27f.jpg

Азаров: Україна наполягатиме на європерспективі в Угоді про асоціацію

Україна не прагне негайно вступати до Євросоюзу, однак при укладанні Угоди про асоціацію буде наполягати на включенні до неї перспективи свого членства в ЄС. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з головою Національної ради Австрії Барбарою Праммер.

Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну, Азаров зазначив: "Україна взяла курс на європейську інтеграцію, але це зовсім не означає, що завтра ми будемо подавати заявку на вступ до ЄС. Однак ми, як країна, повинні мати європейську перспективу", - наголосив він.

Очільник уряду додав, що згідно зі статею 49 Ліссабонської угоди, будь-яка країна, яка територіально знаходиться в Європі, має право на європейську перспективу.

У свою чергу Праммер заявила, що потенціал для розширення ЄС існує, і європейські країни повинні мати перспективу приєднання до Євросоюзу. "Кількість країн-членів ЄС зросла до 27, але я думаю, що цією кількістю потенціал розширення ЄС далеко не обмежується, й інші країни повинні мати перспективу приєднання до Союзу", - сказала вона.

Український прем'єр висловив надію, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана до кінця року, і в ній буде прописана перспектива приєднання України до ЄС. "Ми розраховуємо, що до кінця року ми підпишемо цю угоду. Зрозуміло, що в такому складному питанні ми не ставимо перед собою певних термінів, але є всі підстави думати, що буде саме так", - сказав Азаров.

Разом з тим він повідомив, що Україна також завершує переговори про створення ЗВТ з ЄС. Зокрема, він позитивно оцінив останній раунд переговорів з Єврокоміссією, внаслідок яких сторони домовилися про збільшення українських зернових експортних квот.

Однак досі залишаються невирішені питання, зокрема щодо насіння соняшника. Прем'єр-міністр наголосив, що Україна запровадила мито на експорт насіння соняшника, що дозволило стати великим виробником соняшникової олії, а Єврокомісія зараз наполягає на скасуванні такого мита. "Ми не можемо зрозуміти цю вимогу, оскільки основні маслопереробні заводи знаходяться не в Європі, а в Туреччині. Чому так Європа переживає за Туреччину? Ми готові постачати олію і в Європу, і в Туреччину", - підсумував Азаров.

Микола Азаров: біографія, новини >>>
Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини