RU

Азаров подав у парламент новий Закон про Кабмін

05.10.2010, 11:30
Азаров подав у парламент новий Закон про Кабмін - Фото
c438e01a49c6e3c8376935d4698b817e.jpg

Азаров подав у парламент новий Закон про Кабмін

Нова редакція Закону про Кабмін надійшла у Верховну Раду. Відповідний проект зареєстровано під N7208. Закон про Кабмін покликаний привести організацію, повноваження і порядок діяльності уряду у відповідність до Конституції 1996 року.

Як випливає з пояснювальної записки, підставою для підготовки цього документа є зміна положень Конституції України, якими визначаються повноваження і порядок діяльності Кабміну, внаслідок рішення КМУ про скасування політреформи.

Стаття 1 законопроекту наділяє Кабмін статусом вищого органу в системі органів виконавчої влади, але робить його відповідальним перед Президентом і підконтрольним Верховній Раді в кордонах, передбачених статтями 85, 87 Конституції України.

Загалом законопроект складається з 11 розділів і містить 60 статей.

Зокрема регулюється питання статусу членів Кабміну, процедури внесення, розгляду і затвердження Верховною Радою кандидатури на посаду Прем'єр-міністра, міністрів. У проекті прописані також терміни повноважень Кабміну, підстави і порядок припинення повноважень уряду, компетенція Кабміну в різних сферах суспільного життя.

Три розділи присвячені новим повноваженням Кабінету Міністрів у відносинах із Президентом, Верховною Радою, з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування і об'єднаннями громадян, зокрема з КСУ і Нацбанком.

Заключний розділ визначає порядок вступу внаслідок нового Закону про Кабмін "на заміну" його старої редакції.

Нагадаємо, вчора Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що прийняття нової редакції Закону про Кабмін дасть змогу укріпити систему організації роботи виконавчої влади. "За цим законопроектом уряд - вищий орган системи виконавчої влади. Він відповідальний перед Президентом, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України", - сказав глава уряду.

30 вересня Конституційний Суд України скасував політреформу і поклав на органи влади обов'язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.

Політреформа-2004: добірка новин>>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини