RU

Айвазовська: Зеленський вирішив заперечувати науку, його опитування не було соціологічним

26.10.2020, 15:03
Айвазовська: Зеленський вирішив заперечувати науку, його опитування не було соціологічним - Фото
Ольга Айвазовська (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Всеукраїнське опитування від президента Володимира Зеленського  не було репрезентативним соціологічним, він завдав репутаційної шкоди ідеї народовладдя і знизив довіру до соціології. Про це сьогодні на брифінгу заявила координаторка громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Айвазовська вважає, що Зеленський вирішив заперечувати науку з точки зору методологічно обґрунтованої соціології і замість цього провів опитування, яке не має ніяких ознак репрезентативного соціологічного. "Тим не менш, він для громадян України все ж виглядає як опитування", –зазначила Айвазовська.

За оцінкою ОПОРИ, норми законодавства при організації опитування Зеленського порушені не були, але вся підготовка до нього мала форми прихованої передвиборної агітації з боку президента. Зокрема, використовувалися слогани і висловлювання з агітаційних матеріалів Слуги народу.

"З точки зору міжнародних стандартів, це мало форми зловживання адміністративним ресурсом", – заявила Айвазовська.

Президент повинен виконувати свої обов'язки, а не використовувати політтехнологічні прийоми, які могли бути ефективними для мобілізації виборців СН, але "завдали значний репутаційний збиток ідеї народовладдя і довіри до соціології як такої", – вважає Айвазовська.

За інформацією ОПОРИ, інтерв'юери президентського опитування були приблизно на 55% виборчих дільниць. Ніякої системи вибірки і фіксації відмов при проведенні цього опитування не було, опитування мало характер флешмобу, підкреслила Айвазовська.

  • 13 жовтня Зеленський оголосив, що в день виборів виборцям буде поставлено "п'ять важливих питань". Пізніше в ОП повідомили, що опитування не матиме юридичної сили, а робиться для того, щоб з'ясувати думку громадян.
  • 14 жовтня було поставлено перше питяння: "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?", 15 жовтня друге: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?", 16 жовтня Зеленський озвучив три інші питання.
  • Більшість учасників опитування відповіли ствердно на запропоновані питання, думки розділилися тільки по вільній економічній зоні на Донбасі.

Читайте також: Більшість українців вважають опитування Зеленського законним –  опитування Рейтингу

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини