RU

Авторство новин і позови за фейк. Мінкульт показав законопроект

15.11.2019, 16:40
Авторство новин і позови за фейк. Мінкульт показав законопроект - Фото
Анатолій Максимчук (скриншот із відео)

У Міністерстві культури розповіли про законопроект, який регулюватиме медіа-сферу в Україні: зокрема, як будуть боротися з фейками, яким повинен бути формат новин і відповідальність за дезінформацію.

Про законопроект на круглому столі в Укрінформі розповів перший заступник голови Мінкульту Анатолій Максимчук.

Зокрема, пропонується ввести посаду омбудсмена з питань інформації, який буде шукати фейки у ЗМІ й подавати на авторів до суду.

Авторство новин і позови за фейк. Мінкульт показав законопроект

За поширення дезінформації пропонується ввести адміністративну і кримінальну відповідальність. Якщо це було одноразово - адмінвідповідальність. Якщо систематично або на замовлення третьої особи - кримінальна.

За словами Максимчука, дезінформацією не вважатимуться оціночні та критичні судження, сатира або недостовірна інформація, яка не шкодить суспільним інтересам.

Адміністративна відповідальність буде застосовуватися до медіа, що не повідомляють своїх вихідних даних.

Також у Мінкульті хочуть, щоб ЗМІ при публікації новин вказували "індекс достовірності", який буде присвоюватися незалежною організацією.

Авторство новин і позови за фейк. Мінкульт показав законопроект

Крім того, зазначив Максимчук, ЗМІ мають сумлінно ідентифікувати контент. "Якщо це новини, то вони повинні відповідати тим критеріям, які розроблені", - сказав він, не пояснивши при цьому, ким мають бути розроблені такі критерії.

Законопроектом також хочуть зобов'язати ЗМІ вказувати авторів новин і маркувати ті з них, на які "надійшла заява на спростування".

Авторство новин і позови за фейк. Мінкульт показав законопроект

За словами глави Мінкульту Володимира Бородянського, законопроект про протидію дезінформації може бути внесений у  Раду в грудні.

Раніше Бородянський назвав наявність в указі президента Володимира Зеленського слів про "вимоги і стандарти новин" термінологічним непорозумінням і підкреслив, що встановлювати такі стандарти - виняткове право професійного співтовариства.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини