RU

Аваков просить Пшонку закрити кримінальну справу

14.02.2012, 13:18
Аваков просить Пшонку закрити кримінальну справу - Фото
Арсен Аваков. Фото - www.avakov.com
Екс-губернатор Харківської області, бютівець Арсен Аваков звернувся до генерального прокурора України  Віктора Пшонки із відкритою заявою, в якій просить закрити порушену проти нього кримінальну справу в зв'язку з відсутністю складу злочину.

Як повідомляє прес-служба БЮТ, у свою чергу, адвокат Авакова Юрій Вишневецький заявив, що справу щодо його підзахисного порушено з порушенням законодавства - на підставі того, що, на думку слідства, Аваков на посаді губернатора підписав розпорядження про зміну цільового призначення земельної ділянки , чим завдав державі збитків в розмірі в 3 млн.грн. Прокуратура порахувала цей збиток наслідком того, що власник землі не сплатив сільгоспвтрати, що виникли в результаті зміни цільового призначення земель.

У той же час, за словами Вишневецького, Господарський суд Харківської області вже розглянув позов власника виділеної земельної ділянки ТОВ Укрскладстрой-Центр до організації, яка займалася розробкою проекту землеустрою. Суд визнав неправомірним визначення обсягу втрат с / г виробництва, включених в проект землеустрою, у зв'язку з чим розрахунок даних втрат і був виключений з проекту.

Адвокат зазначив, що позиція суду грунтується на ст. 207 Земельного кодексу України. Зазначена стаття передбачає обов'язок відшкодовувати втрати сільськогосподарського виробництва тільки в тому випадку, коли земельні ділянки змінюють власника із зміною їх цільового призначення.

"Дане рішення Господарського суду Харківської області від 21.10.2009 року вступило в законну силу і є обов'язковим для виконання на всій території Україні, в тому числі і для прокуратури Харківської області", - сказав Вишневецький.

"Крім того, для порушення кримінальної справи необхідна також наявність умислу у скоєнні даного злочину. Але з матеріалів справи не вбачається прямого умислу в діях Арсена Авакова", - додав адвокат. За його словами, перше розпорядження, яким було затверджено проект землеустрою, в подальшому було скасовано самим Аваковим. Причому Аваков зобов'язав головне управління Держкомзему в Харківській області утриматися від вчинення будь-яких дій, спрямованих на оформлення держактів на право власності на земельні ділянки, і від внесення змін до земельно-кадастрової документації. "Тобто, фактично заборонив реєструвати будь-які держакти, пов'язані з цією земельною ділянкою", - пояснив адвокат.

Вишневецький вважає, що прокуратура, порушуючи кримінальну справу стосовно Авакова, не мала для цього належних підстав. У зв'язку з цим захист подав в Червонозаводський суд Харкова скаргу на порушення кримінальної справи у зв'язку з відсутністю ознак складу злочину.

Нагадаємо, колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова оголосили в міжнародний розшук. Аваков був притягнутий як обвинувачений у кримінальній справі, порушеній 26 січня 2012 за фактом перевищення ним влади і службових повноважень за ч.3 ст. 365 Кримінального кодексу України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини