RU

Аваков пояснив призначення і звільнення Сакала, Чеботаря і Єршова

28.05.2015, 10:43
Аваков пояснив призначення і звільнення Сакала, Чеботаря і Єршова - Фото
Арсен Аваков
Кожен зі звільнених чиновників допустив непрощенні помилки. Проте вони не були "монстрами". Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ, коментуючи відставки Сакала, Чеботаря та Єршова.

Глава МВС пояснив, чому главою ДАІ був призначений Єршов. "Перед ним був Сіренко. Перед Сіренком було все старе керівництво ДАІ, яке було повністю звільнено. У момент люстрації було кілька вищих офіцерів ДАІ, які були звільнені - в тому числі і заступники Сіренка. Потім був звільнений сам Сіренко, який зазнав відповідальність, за результатами розслідування і викриття групи корупціонерів у погонах, на чолі з начальником ДАІ Києва. Виконуючим обов'язки замість Сіренка залишився Єршов", - сказав Аваков.

"За що звільнено Єршова? За те, що одна його дочка їздить на шикарній машині, а інша дочка відпочиває в Каннах? Чи не через це. Обидві доньки дорослі, вони прокоментували, що одна заміжня за забезпеченим чоловіком, а інша продає дорогі предмети одягу. Єршов звільнений мною за те, що він не вказав у декларації свій будинок - тільки за це. Формально недооформлений будинок у податковій декларації ", - зазначив міністр.

"У всьому іншому я до Єршова ставлюся - ще раз підкреслю, як би хто не волав - з повагою. І ось чому. У квітні-травні минулого року, коли почалася війна, Єршов був у тому екіпажі, який вступив в перші бої під Слов'янськом разом з трьома екіпажами Кобри. Єршов був у складі однієї з груп, яка дуже добре себе проявила. Він неодноразово був під вогнем - тримав позиції, відбивав наших перших полонених, мав особисту сміливість протистояти ворогові, вести вперед людей. У той момент, коли ще армія не воювала. Звідти основи моєї до нього довіри. Крім того, Єршов нагороджений бойовим орденом за кілька найнапруженіших місяців служби в зоні АТО", - сказав Аваков.

Проте, відзначив міністр, він попросив Єршова піти у відставку. "Я пояснив йому, що він зробив помилку, яку неможливо пояснити суспільству. Але для мене тепер проблема: звільнивши більшість керівних кадрів в ДАІ, я позбувся тепер і людини, якій хоч якось довіряв в цій системі, людини, яка розуміла, як вона функціонує. А мені був важливий такий кадр. Тому що ми, умовно кажучи, закриваємо ДАІ і переходимо до нової патрульної служби. Зрозуміло, повинен бути перехідний період. Це дуже важлива деталь, яку багато хто не розуміє. Всі хочуть, щоб по клацанню пальців все в країні змінилося", - зазначив Аваков.

Крім того, міністр прокоментував відставку Чеботаря. "Це створений міф, який із задоволенням крутять і люди, які сумлінно помиляються, і покидьки від журналістики. Чому я прийняв його відставку? Знову-таки, не тому, що багато було наговорено в процесі, а тому, що він дозволив себе спровокувати і втягнути в скандал з журналістами. Далі його громадянське право відстояти своє чесне ім'я", - сказав він.

На думку міністра, розслідування журналістів по нерухомості Чеботаря носило наступний характер: "Це обвинувачення звучить наступним чином: ми, журналісти, приїхали в село, на нас напав зять Чеботаря, побив нас і поїхав. Ми обурені і вимагаємо відставки самого Чеботаря... В даній ситуації чиновнику пред'являється, що це - його будинок. Але це не його будинок. Ага, не ваш, кажуть журналісти. Тоді це будинок вашої дочки. Але це і не будинок дочки Чеботаря. Тоді інша версія - це будинок вашого зятя. Припустимо - потрапили. Слідує вимога звільнити Чеботаря. Підстава? Він що, цей будинок свого зятя повинен був вказати в декларації? Чи не повинен був", - сказав Аваков.

Говорячи про заслуги Чеботаря, міністр нагадав, що цей чиновник домігся вигнання ЄДАПС з МВС. "Крім того, Чеботар керував кадрами МВС. Проводив всі люстраційні процеси і звільнення як керівник апарату. Курирував матеріальне забезпечення МВС. В тому числі його руками вчинено дію під назвою "ЄДАПС геть з МВС". Я підкреслю: цей ЄДАПС тут був при всіх міністрах - демократичних і недемократичних. Завжди йому продовжували контракт. Чи не продовжив йому контракт тільки я, в тому числі зусиллями Сергія Чеботаря. Це його плюс - хочете ви цього чи ні. І те, що Чеботар публічний ворог ЄДАПС і пана Грицака - це факт. І те, що за низкою публікацій і пропагандою цих публікацій - не стверджую, що за усіма - стоїть цей пан - для мене це очевидний факт", - сказав міністр.

"Чому я сказав Чеботарю, що він повинен звільнитися? Тому, що він дав себе спровокувати, замість того, щоб відкритися суспільству і сказати все, як є: це моє, це зятя, це ще когось... Замість цього він піддався емоціям, зять піддався емоціям... Саме для того, щоб не нагнітати її, Чеботар подав у відставку і звільнений з посади. А за що він повинен бути арештований? За те, що хтось крім об'єктивної інформативної преси, зробив ще 20 проплачених публікацій про нього? По кумулятивній кількості? Не по суті? " - додав Аваков.

"Ще один плюс Чеботаря - він займався постачанням міністерства. Візьміть бензин, та й будь-який тендер - всі ціни у нас завжди були нижчі, ніж в інших відомствах. Були і є. Подивіться СБУ, Міноборони... Це, зрозуміло, завжди предмет окремого скандалу. Крім того, з самого початку війни добровольчі батальйони МВС завжди були краще одягнені, оснащені і нагодовані, ніж всі інші підрозділи. Це все робота нашого постачальницького корпусу, в тому числі Чеботаря", - зазначив міністр.

"Це я про плюси Чеботаря говорю. Мінуси його очевидні - він не вміє працювати з пресою, він дозволив себе спровокувати, набрав негатив і прийняв рішення, піти у відставку. І щоб не повертатися до єресі навколо - він не призначений радником міністра, його на місці не перемінив його племінник і так далі", - додав Аваков.

Також міністр прокоментував відставку Віталія Сакала. "Начальник головного слідчого управління МВС за кримінальним кодексом - посадова фігура, яка повинна мати статус заступника міністра. Він такий статус отримав, будучи начальником головного слідчого управління МВС. Він є одним з найкваліфікованіших слідчих в країні. За що звільнив його я? Він підпадає під формальну процедуру люстрації. Я до останнього моменту сподівався, що ми отримаємо спеціальну процедуру - через Верховну Раду, через комітет, через міністерство - який дозволить залишити працювати Сакала в своїй посаді. Але й він допустив помилку. Він не врахував, що при розслідуванні справи з підробленим листом Мін'юсту наявний конфлікт інтересів. Будучи по суті клієнтом люстраційного управління Мін'юсту, він дозволив ГСУ - маючи на те, треба сказати, всі правові підстави - розслідувати цю справу", - сказав Аваков.

"Що повинен був він зробити, як кваліфікований юрист? Взяти цю справу, віднести до прокуратури і сказати: у мене конфлікт інтересів, ми не можемо його розслідувати. Він цього не зробив, а тому поніс покарання. Ініціатива належала йому - він прийшов, чітко все пояснив. Він розумів, що тепер напевно не має шансів пройти люстраційну процедуру, а тому вирішив подати у відставку. Тепер Сакал у відставці. Але він єдиний з трьох, кого я залишив радником на громадських засадах. Він з'являється в МВС два-три рази на тиждень. Я попросив його консультувати і допомагати мені по цілому ряду розслідувань, які ми починали", - додав міністр.

"Ось вам три історії. Ці люди - не монстри і не варвари, але вони зробили помилки, які призвели до відомого результату. Тому вони прийняли рішення і пішли. Але покажіть мені, де ще таке відбувається в нинішній виконавчій вертикалі влади - щоб таким чином хтось пішов? Так, у нас немає абсолютно "білих і пухнастих". Але! Чи були історії більш брутальні? Звичайно, просто про них забули. Йдеться про тих, хто був спійманий на хабарі і вони були звільнені зі скандалом. Були генерали - шість чи сім - які були безпосередньо звільнені з люстрації. Але про це чомусь не пишуть", - підсумував міністр.

Читайте повний текст інтерв

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини