RU

Аваков подасть в суд на Добкіна за знищення банку Базис

07.09.2012, 11:12
Аваков подасть в суд на Добкіна за знищення банку Базис - Фото
Арсен Аваков (фото - facebook.com)
Екс-голова Харківської ОДА Арсен Аваков готує позови до харківських чиновників за "допущені порушення при знищенні банку Базис", засновником якого він є. Про це Аваков заявив газеті Дело.

Говорячи про минулі обшуки в приміщенні базис і вирішенні НБУ з ліквідації банк, який пов'язують з його ім'ям, Добкін сказав: "По-перше, цей банк мною створювався близько двадцяти років тому. І звичайно, мені боляче від того, що з ним роблять політикани від Партії регіонів. По-друге, я вже давно вийшов зі складу акціонерів банку Базис і не маю зараз до нього ніякого відношення. По відношенню до банку я зараз просто фізична особа".

"Це не означає, що не переживаю і не стежу за подіями. Кажу просто для розуміння ситуації. Виходячи з політичної доцільності, мої опоненти знищують все, що має до мене хоч віддалене відношення. Що стосується Базису, то тиск на нього почався не сьогодні. Він є частиною політичного тиску на опонентів влади в нашому регіоні. Просто пазл в похмурій картині взаємин влади і бізнесу склався", - додав він.

Коментуючи заяву Харківської облради про те, що він посилає італійській стороні документи, що підтверджують причетність банкірів Базису до злочинів економічного характеру, Аваков запропонував: "Давайте не будемо коментувати маразматичні рішення Харківської облради. Як там у Висоцького було: ми напишемо в Спортлото. Приблизно про те і в такому ж дусі варто коментувати цю заяву Добкіна і співтоваришів. Але я їм допоможу. Щоб було куди писати, подам кілька судових позовів проти їх дій. Проти самих чиновників - за допущені порушення закону при знищенні банку Базис. Ось туди можна і потрібно буде писати. Та от заковика: судді будуть не кишенькові українські, а європейські".

Нагадаємо, 30 серпня Харківська облрада за пропозицією губернатора Михайла Добкіна прийняла рішення направити інформацію про ситуацію з банком Базис італійській владі, щоб вона враховували її при прийнятті рішення про екстрадицію Авакова. За його словами, до недавнього часу заступником голови банку була дружина Авакова Інна Авакова, і не виключено, що гроші вкладників, виведені з Базису, зараз використовує опозиція.

Раніше слідче управління ГУ МВСУ в Харківській області порушило кримінальну справу за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу відносно службових осіб ПАТ АКБ Базис. Під час дослідчої перевірки було встановлено, що службові особи банку уклали угоди кредитування, обліку векселів та застави з метою виведення з базисом грошових коштів і ліквідних активів на загальну суму понад 600 млн.грн., що призвело до погіршення фінансового стану банку та завдало шкоди інтересам вкладників.

28 серпня з метою вилучення документації, що підтверджує рух грошових коштів, було проведено ряд обшуків, у тому числі в будівлі, де розташовані філії банку Базис, АТ Інвестор, який належить Авакову.

Досьє на Арсена Авакова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини