RU

Аваков не виключає, що доведеться просити політичного притулку

08.06.2012, 11:39
Аваков не виключає, що доведеться просити політичного притулку - Фото
Арсен Аваков. Фото - www.facebook.com
Екс-губернатор Харківської області, голова Харківської обласної організації ВО Батьківщина Арсен Аваков не виключає, що в разі необхідності може звернутися до влади Італії з проханням про надання політичного притулку. Про це він заявив в інтерв'ю харківському інтернет-виданню Главное.

"Про це говорити передчасно. Поки розберемося з судом щодо екстрадиції ... Я, втім, не виключаю, що виникне така необхідність, це буде залежати від багатьох факторів", - заявив Аваков.

За його словами, зараз він чекає остаточного рішення суду з питання про його екстрадицію в Україну. "Італійський суд поки тільки попередньо розглянув цю справу й прийняв рішення про те, що немає необхідності обмежувати мою свободу на території Італії. Крім того, суд визначив, що кримінальне переслідування проти мене в Україні політично мотивоване. Поки це все. В даний час суд вивчає матеріали, надані МВС України із запитом на екстрадицію. Після цього ці матеріали будуть надані стороні захисту, вивчені адвокатами. І відбудеться остаточне судове засідання. До речі, як я і припускав, українське правосуддя зовсім не поспішає з подачею матеріалів, тому процес затягується ", - констатував український політик.

Аваков також висловив надію на об'єктивний суд. "У рішенні суду, яке прийнято за підсумками попереднього слухання, дві третини загального обсягу тексту - визнання факту політичної мотивації мого переслідування. Це ясно свідчить про те, що італійський суд досить уважно вивчив матеріали справи й документи, надані захистом. Тому і я, і мої адвокати сподіваємося на об'єктивне й неупереджене рішення, яке буде мотивовано не політичною доцільністю, як це відбувається в Україні, а законом", - сказав він.

Колишній губернатор підтвердив, що живе в орендованій квартирі, і у нього є "невеликий бізнес" в Італії: "Це підприємство ми з партнерами придбали багато років тому. Воно невелике, але оскільки в Європі нормальні умови для бізнесу, воно системно працює, і ніякі політичні катаклізми на нього не впливають ... Що стосується житла, то ми тут знімаємо квартиру. апартаментами це не назвеш, звичайно, але для трьох чоловік цілком достатньо".

Нагадаємо, 12 квітня суд Рима прийняв рішення про звільнення Арсена Авакова з-під варти. У Генпрокуратурі України заявили, що запобіжним заходом до розгляду питання про екстрадицію підсудного обраний домашій арешт. Сам Аваков і його адвокати спростували таку інформацію, заявивши, що суд не обмежував його переміщення. Екс-губернатор також повідомив, що є громадянином України і збирається балотуватися в парламент.

Досьє на Арсена Авакова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини