RU

Аваков розповів деталі, як буде проходити деокупація Донбасу

07.06.2018, 12:17
Аваков розповів деталі, як буде проходити деокупація Донбасу - Фото
Арсен Аваков (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Деокупація Донбасу повинна бути поліцейською операцією, яка передбачає кілька етапів і присутність миротворчих військ. Про це на Національному експертному форумі заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає кореспондент LIGA.net.

"Це абсолютно непростий процес і не військова операція. Це складна операція, яка складається з декількох компонентів, перш за все комунікаційної, інформаційної. Технічно це, найімовірніше, буде поліцейська операція без застосування військових сил", - сказав він.

За його словами, в МВС і РНБО йдуть дискусії з цього приводу, як бути готовими до такої ситуації.

Один з варіантів передбачає, що операція почнеться, коли всі сторони конфлікту - Росія, країни-гаранти і Україна - зрозуміють, що можна рухатися вперед.

"Коли миротворці перетворяться з просторікування на реальну силу, яку можна використовувати. Даний механізм не суперечить механізму президента Порошенка", - уточнив Аваков.

Він наголосив, що це один з варіантів вирішення ситуації в рамках миротворчої місії. "Він передбачає введення не 40 тисяч миротворців одночасно. Це ціла армія, це не так легко. А, скажімо, дві тисячі миротворців", - наголосив міністр внутрішніх справ.

Першим етапом операції, на думку Авакова, має бути оголошення виборів. Він описав її на прикладі окупованої Горлівки.

Аваков зазначив, що спочатку з Горлівки виводяться всі підрозділи РФ, незаконні бандформування, і заходять українські прикордонники з миротворцями. Вони стають на кордоні району.

Глава МВС уточнив. що потім в Горлівку входить "скромна людина в цивільному костюмі з українським прапором, це представник юстиції України".

Він підіймає український прапор над міськрадою і оголошує за українськими законами вибори до місцевих рад, які повинні пройти негайно.

"Неважливо, хто переможе на цих виборах - п'яті колони, проросійські партії тощо. Важливіше, що ця влада буде легітимною і дозволить створити тимчасові адміністрації, які почнуть другу фазу деокупації - відновлення якості життя людей на цій території", - пояснив він.

За словами Авакова, мова йде про чисто побутові речі: поставки гарячої води, тепла, продуктів.

Він додав, що наступна фаза деокупації - негайне усунення екологічних ризиків (багато шахт Донбасу затоплені) і гуманітарне розмінування території. Аваков вважає, що після цього Україна повинна буде прийняти ряд законів - про амністію і про колаборантів.

"Наші соцдослідження показують, що близько 60% людей на окупованій території готові і хочуть повернутися до мирного нормального життя в Україні. 20% людей бояться перехідного періоду, і ще 20% хочуть до Росії. Я думаю, це дуже хороші попередні умови, щоб Україна прийшла вперше на окуповані території і показала, що зміна якості життя є дуже важливою", - вважає Аваков.

На його думку, інші райони за віяловим принципом будуть повертатися до України. Міністр внутрішніх справ уточнив, що технічно це може зайняти півтора роки, для одного району достатньо шести місяців.

16 квітня 2018 року Аваков озвучив особистий план повернення Донбасу.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини