RU

Аваков про угоду щодо телеканалу Еспрессо: Дешево продав

04.04.2018, 11:04
Аваков про угоду щодо телеканалу Еспрессо: Дешево продав - Фото
Арсен Аваков (фото - LIGA.net)

Частку в телеканалі Еспрессо було продано дешево. Критики забувають, що угода принесла державі 11 мільйонів гривень податків. Про це в інтерв'ю LIGA.net заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков (повний текст інтерв'ю - тут "Хочу нагадати: я не підкоряюся Петру Порошенку. Нам потрібна парламентська республіка").

На питання, чи означає продаж телеканалу Еспрессо Костянтину Жеваго, що останній тепер фінансує його канал, Аваков відповів: "Ні, він не фінансує ні канал, ні партію. ​​Це історія про те, що ми з Яценюком вирішили відмовитися від цього активу напередодні виборів, щоб уникнути додаткових спекуляцій".

Крім того, заявив міністр, якщо канал "хоче розвиватися, йому потрібні справжні бізнес-спонсори і інвестори". "Ні у мене, ні у Яценюка таких засобів і можливостей немає. Тому ми вирішили цей актив продати. Це була публічна угода, до речі, одна з небагатьох в українському медіабізнесі", - відзначає Аваков.

На закид в тому, що в цій угоді бачать схему відмивання грошей: купили дешево - продали дорого, Аваков сказав: "Це Лещенко так говорить. Він також говорить, що Аваков купив будинок за кордоном, сором'язливо замовчуючи, що все це зазначено в моїй декларації, а вартість цієї італійської нерухомості нижче, ніж вартість квартири, яку він за сумнівною схемою придбав в центрі Києва".

"Я бачив би (корупційний) ризик, якби продав дорожче, ніж купив, і при цьому не заплатив податок. Ви прийшли працювати в своє видання. Воно коштувало три копійки. Ви доклали працю і зусилля, потрапили в тренд. Видання стало коштувати десять", - навів порівняння Аваков.

Реагуючи на репліку, що це не про збитковий Еспрессо, міністр сказав: "А у нас є прибуткові канали? Звичайно, немає. Але є ринкова вартість активу. Я, наприклад, знаю, що зараз йдуть переговори про покупку каналів NewsOne і 112. Коли ви почуєте суми угод - будете шоковані. Коли ми закінчували нашу угоду щодо Еспрессо, я навпаки вважав, що дешево продали. Ні, кажуть нам, це - відмивання грошей! Ну, значить, "відмивання грошей", пов'язане з податковим платежем, яке принесло державі 11 мільйонів гривень податку тільки від моєї родини, а є ще платежі інших учасників".

Читайте повний текст інтерв'ю Арсена Авакова: "Я не підкоряюся Петру Порошенку. Нам потрібна парламентська республіка. Україну на волі однієї людини не сформувати".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини