RU

Аваков озвучив особистий план повернення Донбасу

16.04.2018, 11:25
Аваков озвучив особистий план повернення Донбасу - Фото
Арсен Аваков (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Після звільнення захопленої Росією частини Донбасу люди, які проживали в окупації, будуть тимчасово обмежені в виборних правах на 5-10 років - це нормальна міжнародна практика, заявив глава МВС Арсен Аваков, пише Українська правда. При цьому, переконаний він, навряд чи можна реінтегрувати одразу всю територію ОРДЛО.

Він також бачить два сценарії розвитку ситуації в Донбасі: військовий, "з величезними втратами", і мирний - "в тумані невизначеності".

"План такий: заходять миротворці і встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією одразу беруть під контроль і "блакитні шоломи", і прикордонники. Всередину цієї території, що повернулася до України, заходять органи юстиції і проводять вибори за нашим законом", - роз'яснив він.

На думку Авакова, не має значення, хто переможе на місцевих виборах - "в більшості випадків виберуть когось з відверто проімперськими поглядами", тому що такі представники влади все одно гратимуть за українськими правилами.

За його словами, головне завдання - сформувати перехідну адміністрацію, ухвалити закони про амністію і колаборантів - про ступінь співпраці з окупантами. Аваков допускає навіть перехідне патрулювання МВС з місцевими представниками влади.

"Такий досвід в перехідних ситуаціях був, зокрема, в Хорватії <...> Це набагато краще, ніж лобові зіткнення. Компроміс - він завжди компроміс", - пояснив він.

Далі - відновлення інфраструктури та підвищення якості життя людей. В результаті при мирній деокупації виграють усі сторони, вважає глава МВС, включаючи загарбника - Росію, яка після повернення Донбасу і Криму доб'ється зняття санкцій Заходу.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини