RU

Асоціація власників зброї говорить про безконтрольний оборот

09.10.2014, 13:37
Асоціація власників зброї говорить про безконтрольний оборот - Фото
92a039bec12c1d2ff57337d5ec454c4e.jpg
Представники Української асоціації власників зброї заявляють, що держава практично втратила контроль над оборотом зброї в Україні і вимагають від президента втрутитися в ситуацію і сприяти законодавчому врегулюванню питання легального володіння зброєю в країні. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив глава наглядової ради асоціації Георгій Учайкін, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він звернув увагу на те, що київська міліція вже звітує про 30-відсоткове зростання злочинності. У зв'язку з ситуацією в зоні АТО і зовнішньою загрозою ситуація в країні буде тільки погіршуватися. На думку представника асоціації, вплинути на ситуацію може тільки президент, якому українці висловили безпрецедентну довіру на виборах.

Перший лист представники асоціації направили президенту ще 26 червня, проте відповіді на нього не отримали. Сьогодні звертаються до нього ще раз. На думку учасників асоціації, забезпечити як безпеку громадян всередині країни, так і безпеку країни в умовах зовнішньої загрози може тільки законодавче врегулювання питання володіння зброєю. Президента вони просять негайно створити робочу групу з фахівців, депутатів Верховної Ради і власників зброї для обговорення законопроекту "Про цивільну зброю і боєприпаси", а також проекту змін до статті 27 Конституції України. "Цей закон повинен стати або останнім законом, який прийме нинішня Рада, або першим, який прийме наступна", - зазначив Учайкін.

Як повідомив один з авторів підготовленого асоціацією проекту закону Владислав Збаранський, розроблений представниками асоціації законопроект передбачає надання права на володіння зброєю по аналогії з видачею водійських прав. Власником зброї, згідно із законопроектом, може бути громадянин України психічно здоровий, дієздатний, несудимий, який досяг 18-річного віку. Громадянин повинен пройти курси поводження з певною категорією зброї. Успішно пройшовши курси, він отримує дозвіл на володіння зброєю певної категорії, після чого купує її в магазині, де зброя вноситься в єдиний держреєстр.

Представники асоціації звернули увагу на досвід країн, в яких дозволено вільне володіння зброєю. В таких країнах, наприклад, в США та Молдові, знижується рівень злочинності і підвищується рівень безпеки громадян. Зокрема, вони звернули увагу на те, що шокуючі обивателів розстріли в США, як правило, відбуваються в зонах, де носіння зброї заборонено - наприклад, в школах. У тих зонах, де можуть перебувати люди зі зброєю, ризик нападу озброєних злочинців набагато нижче.

Серед реальних причин опору законодавчого врегулювання питання володіння зброєю Учайкін назвав монополію МВС на надання охоронних послуг. "Один озброєний пістолетом Макарова міліціонер коштує бізнесу або стратегічному об'єкту 60 грн на годину. При цьому одного на охорону не ставлять, ставлять мінімум двох", - пояснив він. Учайкін наголосив, що з цієї ж причини в Україні гальмується розвиток ринку приватної охоронної діяльності.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини