RU

Аргументів для заборони акцій в День незалежності не було, - Катеринчук

29.08.2011, 07:40
Аргументів для заборони акцій в День незалежності не було, - Катеринчук - Фото
744357b0703c515be3dd21c9f6a47eeb.jpg

Аргументів для заборони акцій в День незалежності не було, - Катеринчук

Депутат Верховної Ради від НУНС, голова Європейської партії України Микола Катеринчук (на фото) не побачив аргументованих причин для того, щоб суд забороняв мирні акції громадян в День незалежності. Про це Катеринчук сказав в ефірі радіо Свобода.

"Я подивився ці рішення суду, за якими забороняли проводити акцію. І подивився, на яких аргументах воно було складене. Перше. Лист СБУ про начебто якусь інформацію, що там десь хтось планує. Лист МВС, міліція, про те, що там теж хтось планує… Тобто жодних фактів взагалі не наведено. Тобто нічого. Просто мильна опера", - зазначив Катеринчук.

"І суд пише, що от позивач довів, що не можна проводити акцію, треба забороняти, обмежувати право громадян на проведення зібрань і мітингів. Ну, абсурд", - підкреслив лідер Європейської партії.

"До речі, є практика міжнародного суду. Це ж не тільки регулюється Конституцією, а ще й 11-ю статтею Конвенції. Так там чітко написано, що зобов’язання доводити, скажімо, питання щодо обмеження прав громадян лежить на державі. Вона має у суді довести… що не можна, що є загроза, що є національна безпека… А так, як у нас проводить суд, то зрозуміло, що це було все абсолютно не об’єктивно", - сказав Катеринчук.

Він додав, що на вулиці Володимирській "жодних заборон суду на прохід мирної акції в День незалежності не було". "Чому там з'явилася міліція? Я не знаю. Будемо розбиратися і подавати в суд на міліцію, притягати всіх до кримінальної відповідальності", - зазначив політик.

Нагадаємо, у Києві 24 серпня, в день 20-річчя незалежності України, відбулися зіткнення між правоохоронцями і представниками ряду політичних партій, об'єднань і організацій.

Як повідомила прес-служба столичної прокуратури, "незважаючи на рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону проведення протягом доби в центральній частині столиці зборів, мітингів, походів, демонстрацій, учасники політичних акцій намагалися прорватися крізь кордони міліції по вул. Володимирській, ігноруючи вимоги правоохоронців зупинитися".

В результаті, тілесні ушкодження отримали шість співробітників міліції.

Слідчий відділ Головного управління МВС України порушив кримінальну справу за фактом хуліганства.

Микола Катеринчук: біографія, новини>>>
Діяльність української опозиції: усі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини