RU

Арестович бачить три причини ескалації російської агресії на Донбасі

02.04.2021, 20:41
Арестович бачить три причини ескалації російської агресії на Донбасі - Фото
Олексій Арестович (скриншот відео 4 каналу/YouTube).jpg

Речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович вважає, що загострення ситуації на Донбасі пов'язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США і Росією, а також бажанням Кремля домогтися поступок у переговорах у нормандському форматі. Про це Арестович сказав виданню Сьогодні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він вважає, що одна з причин стягування російських військ до кордонів України – навчання НАТО Defender Europe 2021, активна фаза яких почнеться в травні.

"Під час навчань будь-яка країна світу починає робити відповідні ходи, наприклад, розгортати війська. Й оскільки фокусом цих навчань є ситуація на Балканах і в Криму – за суттю, це відпрацювання можливого зіткнення НАТО і РФ – росіяни просувають своїх коней", – сказав Арестович.

Довідка. Defender Europe – це щорічні великомасштабні багатонаціональні спільні навчання під керівництвом армії США, спрямовані на підвищення готовності та взаємодії між США, НАТО і збройними силами партнерів. Цього року однією з цілей навчань у НАТО назвали демонстрацію здатності "виступати в якості стратегічного партнера в галузі безпеки на Західних Балканах та в регіонах Чорного моря, зберігаючи водночас наші можливості в Північній Європі, на Кавказі, в Україні та Африці".

Крім того, на його думку, після заяви президента США Джо Байдена про  Путіна-вбивцю між США і РФ почалася нова холодна війна.

Він вважає, що зараз держави розділилися на авторитарний блок (Китай, РФ, Іран) і демократичний блок (США і Захід). Україна і Білорусь, на його думку, знаходяться посередині.

"Тобто ми в ситуації, коли одні з нас хочуть зробити "сіру зону", на якій іде гра, а інші – щоб ми стали частиною світової демократії", – сказав спікер.

Також ескалація може бути пов'язана з тим, що Путін хоче домогтися поступок у рамках нормандського формату, зокрема прямих переговорів між Україною і терористичними організаціями ДНР і ЛНР.

"Чим це може скінчитися? Може нічим не скінчитися, може залишитися демонстрацією військової сили. А може закінчитися загостренням на фронті. У велику війну я не дуже вірю", – сказав Арестович.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини