RU

Арахамія відкликав законопроект про регламент Ради

16.01.2020, 15:36
Арахамія відкликав законопроект про регламент Ради - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія відкликав законопроект про внесення змін до регламенту Верховної Ради, який депутати планували розглянути 16 січня. Про це повідомляє Укрінформ.

За його словами, в законопроекті "було багато питань щодо конституційності деяких норм", зокрема, норма про те, що скасувати вже прийнятий законопроект можуть запропонувати зробити не менше 45 депутатів, що може бути розцінено як порушення конституційних прав. "Ми вирішили взяти по два представника з кожної фракції і доопрацювати законопроект, щоб не було звинувачень, що монобільшість змінює регламент під себе. Ми хочемо відпрацювати це з іншими фракціями..." - сказав Арахамія.

Він також спростував інформацію про те, що норма про скорочення термінів для подання альтернативних законопроектів до невідкладних законопроектів, є обмеженням прав депутатів.

  • У вересні 2019 року перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що чинний регламент - це "тромб для будь-яких питань" і що розробка нового регламенту - завдання номер один для Слуги народу.
  • Сім депутатів фракції Слуга народу 27 грудня 2019 року зареєстрували законопроект про внесення змін до регламенту Ради, відповідно до якого, зокрема, упорядковується робота депутатів протягом пленарного тижня. Зокрема, в законопроекті була врегульована процедура голосування і робота в пленарні дні. У вівторок і середу пропонувалося обговорювати законопроекти, в четвер - голосувати, в п'ятницю - проводити годину запитань до уряду, озвучувати депутатські звернення, "виступати з різних питань".

Читайте також: Регламент не відповідає завданням Ради - Разумков

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини