RU

Антирейтинг: ставлення до Януковича гірше, ніж до Сталіна

21.08.2015, 12:59
Антирейтинг: ставлення до Януковича гірше, ніж до Сталіна - Фото
Віктор Янукович
За даними соціологічного дослідження, проведеного Інститутом соціології НАНУ, колишній президент  Віктор Янукович в очах українців оцінюється більш негативно, ніж радянський диктатор Йосип Сталін (39,8). Ці два персонажі стали лідерами антирейтингу історичних діячів, запропонованих для голосування жителям України, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

В середньому за Януковича як найбільш негативного персонажа в українській історії проголосували 46% респондентів по всій Україні. Найвищий відсоток - на заході країни (67,4%).

Сталін виявився на другому місці (39,8%), найбільше негативних голосів за нього віддали на заході України (57%).

Третє місце в антирейтингу історичних персонажів, на думку українців, зайняв Володимир Ленін. У середньому його кандидатуру підтримали близько 20%, найвищий рівень "підтримки" - на заході України (32,9%).

Також громадянам пропонували проголосувати за найбільш позитивного, на їхню думку, персонажа в історії України. Респонденти вибирали з переліку, в якому значилися персонажі від періоду князя Ігоря до часів Януковича.

Найбільш позитивно в історії України респонденти оцінили роль гетьмана Богдана Хмельницького (26,4%). На другому місці - перший президент Михайло Грушевський (19%), на третьому - князь Володимир (16,2%), на четвертому - політик В'ячеслав Чорновол (14,4). На останньому, п'ятому місці - лідер ОУН Степан Бандера (11,6%).

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Інститутом соціології НАНУ у співпраці з благодійним фондом Інтелектуальна перспектива з 24 червня по 18 липня 2015 року за квотною вибіркою, що репрезентує населення від 18 років. Опитування проводилося у всіх регіонах країни, виключаючи анексований Кримський півострів і окуповані райони Донецької та Луганської областей. Всього було опитано 1802 людини. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини