Антикорупційний суд: ВК рекомендує залучити зарубіжних донорів

10.10.2017, 16:01
Антикорупційний суд: ВК рекомендує залучити зарубіжних донорів - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Венеціанська комісія (ВК) рекомендує Україні залучити до формування антикорупційних судів міжнародних донорів, мінімізувавши втручання в цей процес політичних інститутів. Про це йдеться у висновку комісії щодо законопроектів №6011 і 6529 про антикорупційні суди, який датовано 9 жовтня 2017 року.

У ВК, зокрема, відзначили, що передбачена законопроектом №6011 процедура формування комісії з відбору суддів в антикорупційні суди зусиллями президента, Верховної Ради і міністра юстиції "викликає заклопотаність", так як "може підірвати процес деполітизації судових органів".

"Необхідно створити додаткові гарантії незалежності процедури призначення суддів від виконавчої та законодавчої влади", - йдеться у висновку.

Читайте також: ЄС готовий допомогти Україні з відбором суддів до антикорупційного суду

У зв'язку з цим комісія пропонує два варіанти вирішення проблеми: 1) створити спеціальний орган для проведення конкурсу в антикорупційні суди, членів якого будуть номінувати Вища кваліфікаційна комісія суддів і міжнародні донори; 2) включити в ВККС рекомендованих міжнародними донорами експертів як позаштатних членів, надавши їм вирішальну роль у відборі суддів.

"Тимчасово міжнародні організації та донори, які активно підтримують антикорупційні програми в Україні, повинні відігравати вирішальну роль в органі, уповноваженому відбирати антикорупційних суддів", - йдеться в рекомендаціях комісії.

Також Венеціанська комісія рекомендує президенту найближчим часом внести в Раду власний проект закону про антикорупційні судаи. При цьому президентський законопроект повинен грунтуватися на рекомендаціях ВК, також в ньому повинні бути збережені ключові положення проекту №6011, який комісія назвала "хорошою основою" для створення антикорупційного суду.

6 жовтня 2017 року Венеціанська комісія у своєму рішенні розкритикувала законопроект про антикорупційний суд №
6529, запропонований депутатом від Блоку Петра Порошенка Сергієм Алексєєвим, і позитивно відгукнулася про проект №6011, який підготовлений групою експертів і зареєстрований у Верховній Раді декількома депутатами на чолі з Єгором Соболєвим.

Читайте також: Конституція і антикорупційний суд: нічого надзвичайного

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю