RU

Антикорупційне бюро отримало незалежність від ГПУ - Пашинський

14.10.2014, 17:43
Антикорупційне бюро отримало незалежність від ГПУ - Пашинський - Фото
Правки, внесені в текст законопроекту про Антикорупційне бюро напередодні голосування в другому читанні, дозволили позбавити цей орган від тотального контролю з боку прокуратури та Банкової. Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомив один з авторів правок, заступник голови парламентської фракції Батьківщина  Сергій Пашинський.

"Щоб робити якісь висновки, потрібно взяти першу редакцію законопроекту, внесеного президентом, і прийнятий сьогодні текст. Є кілька дуже серйозних новацій. Перше: за великим рахунком, перший варіант не передбачав незалежності Антикорупційного бюро, тому що процедура призначення та звільнення там залежала тільки від президента. В тексті закону була норма про те, що директора Антикорупційного бюро можуть звільнити за адмінпротоколу. Умовно кажучи, людина пішла, повечеряла, який-небудь продажний суддя виніс рішення про те, що це корупція, і на цьому його можна було звільнити", - сказав він.

За словами депутата, в затвердженому варіанті документа таких положень немає.

"На сьогоднішній день абсолютно чітко розписана процедура призначення: конкурсна комісія, три претенденти, президент вносить, парламент затверджує. Звільняти - чітко за законом або за поданням 150 народних депутатів", - підкреслив він.

"У першому варіанті закону це, по суті, була філія Генеральної прокуратури, там через кожен абзац йшло "контроль прокуратури","координація прокуратури" і так далі. А на сьогоднішній день це абсолютно незалежний орган, який чітко може працювати", - заявив Пашинський.

Також, за його словами, тепер в законі відсутня норма про перевірку співробітників на поліграфі. "Норма про поліграф ліквідована з двох причин: по-перше, це жорстка вимога Венеціанської комісії, по-друге, що таке поліграф - ні в українському законодавстві, ні на технічному рівні не ясно - у нас немає ні регламенту, ні норм: хто має право працювати на поліграфі, що таке поліграф, ким він виробляється - тобто, це просто фейкова норма, щоб красиво звучало. А ніякої можливості для практичної реалізації поліграфа у нас немає. Давайте не будемо шукати псевдосенсацій", - додав він.

Раніше активісти Центру протидії корупції заявили, що внесені минулої ночі правки в проект закону про Антикорупційне бюро позбавили орган "політичної незалежності та прозорості функціонування".

За даними джерел ЛІГАБізнесІнформ в парламенті, правка до закону, яка усунула мінімальну зарплату співробітників Бюро на рівні 18 тис. грн, внесена за наполяганням Банкової.

Закон про Антикорупційне бюро сьогодні був підтриманий Верховною Радою у другому читанні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини