RU

Аналітики назвали основного замовника джинси в ЗМІ. Сайт LIGA.net чистий

25.06.2020, 13:11
Аналітики назвали основного замовника джинси в ЗМІ. Сайт LIGA.net чистий - Фото
Ілюстративне історичне фото: pixabay.com

У другому кварталі 2020 року на сайті LIGA.net  не було виявлено матеріалів з ознаками замовності, а основним замовником джинси в українських ЗМІ як і раніше залишається партія Опозиційна платформа–За життя. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Крім LIGA.net, ознак замовності не знайшли в матеріалах Укрінформу, Українського тижня, Української правди, НВ, Букв і Суспільного. В цілому 90% від усіх матеріалів з ознаками замовності були джинсою, і тільки 10% - умовно марковані як реклама своїми відмітками медіа.

"На сайті LIGA.net також були розміщені п'ять матеріалів, кожен з яких був аж двічі маркований - в заголовку буквою "Р", і додатково підзаголовком "на правах спонсорства". Станом на період моніторингу, сайт LIGA.net демонстрував краще і найбільш очевидне маркування на правах реклами порівняно з іншими сайтами", - пишуть в ІМІ.

Натисніть, щоб збільшити:

Сайтами-антилідерами з розміщення матеріалів з ознаками замовності стали Znaj.ua, NewsOne і 112.ua (обидва - переважно на користь ОПЗЖ). Останні два, пише ІМІ, належать Тарасу Козаку, якого пов'язують з кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком. Вони "перетворилися в партійні рупори", відзначають аналітики, де частково просувається російська пропаганда.

Читайте також: ІМІ: Проросійські політсили - основні замовники джинси в ЗМІ

Всього на ОПЗЖ припадає в середньому третина таких матеріалів, тоді як на всі інші політичні сили разом узяті - лише 12%. "Партія явно на завданні, хоча ми добре знаємо ці завдання", - зіронізували в ІМІ.

На комерційні компанії (оператори мобільного зв'язку, банки, інтернет-магазини, новобудови та ін.) припало 30% загальної кількості матеріалів з ознаками замовності.

  • Моніторинг проведено 25-29 травня 2020 року в 20 онлайн-медіа з вибіркою понад 22 000 матеріалів.
  • Головним замовником "підозрілих" матеріалів перед виборами в Раду в 2019-му була також ОПЗЖ.

Читайте також: Фейки, чорнуха, зливні бачки: хто і як маніпулює в інтернеті

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини