RU

Аналіз "тіньового ЦРУ": сценарії можливої окупації України

10.03.2015, 13:23
Аналіз
Скріншот з відеоролика
Американські аналітики приватної розвідувально-аналітичної компанії Strategic Forecasting Inc. вважають, що Російська Федерація може як продовжити "просто" підтримувати окупантів та їх пособників на сході України, так і спробувати захопити практично всю лівобережну частину країни.

Так, в "тіньовому ЦРУ", як ще іноді називають
Strafor переконані, що РФ цілком здатна організувати цілу серію коротких ударів по конкретним цілям на сході України, щоб "залякати" військове командування країни і скувати його можливі контрдії.

Іншим варіантом "обмеженої" російської інвазії аналітики центру вважають розширення підконтрольної бойовиками території до кордонів Луганської та Донецької областей.

Ще один з найбільш часто обговорюваних сценаріїв, на думку Strafor, - це з'єднання захоплених територій Донбасу з Кримом по південному узбережжю Чорного моря. У разі обрання Росією такого сценарію американські фахівці прогнозують настання широким фронтом - для того, щоб заодно забезпечити Крим води з Дніпра і створити так званий "сухопутний коридор". У Strafor вважають, що при такому розвитку подій ударні сили бойовиків будуть намагатися швидко просунутися в напрямку Херсона та Нової Каховки, де згодом створять потужні укріпрайони.

Разом з тим, відзначають аналітики, цей варіант для РФ занадто ризикований. Небезпека для інтервентів пов'язана з тим, що постачання їх передових позицій залежатиме від ступеня контролю над довгою і вузькою смугою узбережжя.

Враховуючи всі за і проти перерахованих варіантів, Росія може зважитися на захоплення всього південного узбережжя України з виходом на Придністров'я. При такому сценарії Україна повністю відрізається від моря, а Росія задовольняє всі свої інтереси в регіоні. Однак настільки масштабна операція пов'язана з вкрай вразливою і "розтягнутою" логістикою на Дніпрі, відзначають експерти "мозкового центру", і тому, щоб уникнути ризиків відрізання сил від тилу, росіяни можуть зважитися на захоплення частини східної України - з Харковом, Дніпропетровськом та Запоріжжям.

Захоплення Росією всієї лівобережної України - фінальний сценарій, який розглядали аналітики Strafor. На думку експертів, він малоймовірний, тому що потребує значної кількості військ на території України і масивної кампанії по боротьбі з партизанами на обширних окупованих територіях.Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини