RU

Amnesty заявляє про катування в Україні, Правий сектор спростовує

22.05.2015, 13:29
Amnesty заявляє про катування в Україні, Правий сектор спростовує - Фото
8cd476bbe3fd9950f75d4c2b1d2ba29f.jpg
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила нову доповідь про порушення прав людини на сході України. У звіті говориться, що правозахисники володіють новими свідченнями тортур і вбивств полонених в ході війни в Донбасі. При цьому стверджується, що "часті і широкомасштабні порушення" щодо полонених допускали обидві сторони.

"Описані колишніми полоненими знущання включають побиття, які мали наслідком переломи кісток, тортури електричним струмом, нанесення ударів холодною зброєю, підвішування до стелі, позбавлення сну протягом декількох днів, загрози смертю, відмову в невідкладній медичній допомозі та імітації страт", - йдеться в доповіді.

Заступник директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив, що більше 30 колишніх полонених, що містилися з обох сторін, надали правозахисникам "грунтовні і страхітливі свідоцтва" про порушення з боку викрадачів.

У доповіді також називаються "особливо тривожними" свідоцтва якогось колишнього полоненого, якого нібито "утримували представники Правого сектора" (очевидно, йдеться про добровольчий український корпус ПС). За словами неназваного співрозмовника правозахисників, використовуючи покинутий молодіжний табір в якості імпровізованої в'язниці, Правий сектор нібито утримував десятки цивільних полонених в якості заручників, катуючи їх і вимагаючи викуп.

Коментуючи звинувачення, речник Правого сектора Артем Скоропадський підкреслив, що ця інформація не відповідає дійсності. За його словами, він детально пояснив ситуацію представникам Amnesty International. Скоропадський пояснив, що під молодіжним табором мається на увазі колишній дитячий табір в Дніпропетровській області, який використовується в якості бази ПС.

"Там дійсно тримали взятих у полон бойовиків ДНР, але ми після допитів відразу передавали їх спецслужбам. Можливо, вони були у нас по кілька днів, в розпал боїв ми не мали можливості кожного полоненого везти окремим транспортом", - сказав спікер Правого сектора в коментарі ВВС Україна.

При цьому він підкреслив, що бійці Правого сектора не застосовували тортур щодо затриманих. "Говорити про вимоги викупу у родичів недоречно. Полонені сепаратисти були бідні, доведені до межі, тому й пішли туди служити", - сказав представник ПС.

Відреагувала на заяву Amnesty International і Служба безпеки України. У повідомленні на сайті відомства йдеться, що СБУ пропонує провести зустріч з представниками цієї організації.

"Важливо підкреслити, що ні в СБУ, ні в Україні не містяться ніякі полонені. Сьогодні СБУ затримує осіб, підозрюваних у посяганні на основи державної безпеки, вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичної діяльності, вчиненні інших правопорушень. За рішенням суду СБУ застосовує до них міри запобіжного заходу - утримання під вартою", - підкреслили в українській спецслужбі.

У повідомленні підкреслили, що СБУ забезпечує постійний і безумовний доступ всіх міжнародних та українських організацій, у тому числі правозахисних, до затриманих осіб.

"Служба безпеки з повагою ставиться до думки міжнародних експертів і тому готова спільно з військовою прокуратурою провести належне розслідування по кожному випадку, згаданому у звіті міжнародної організації з метою з'ясування всіх обставин і встановлення істини", - додали в СБУ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини