RU

Amnesty International: Росія - сторона конфлікту в Україні

10.09.2014, 17:12
Amnesty International: Росія - сторона конфлікту в Україні - Фото
Саліл Шетті (фото - ЕРА)
Волонтери Amnesty International з квітня цього року ведуть моніторинг подій, пов'язаних зі збройним конфліктом в Україні і зібрані факти дозволяють впевнено заявити: Росія безпосередньо і активно бере участь в конфлікті і є стороною конфлікту. Про це заявив генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті на сьогоднішній прес-конференції в Москві.

"Наші висновки засновані на різних фактах, перше - це супутникові знімки, отримані нами. І наш аналіз супутникових знімків показав, що існує систематичне і добре організоване скупчення артилерії і бронетехніки, особливо в районі Новоазовська. Крім того, у нас є свідчення очевидців того, що російські танки переходили кордон. Ми багаторазово отримували повідомлення про те, що російські військові лікували отримані поранення в госпіталях на території України, і також чули про таємні поховання, про таємні похорони російських військовослужбовців. І ці військовослужбовці отримали поранення або були вбиті за нез'ясованих обставин", - розповів Шетті.

"Принаймні, два рази журналісти, які виявили ці факти, зазнали нападу з боку невстановлених осіб. І на основі безлічі всіх доказів, про які я сказав, Amnesty International оголосила цей конфлікт міжнародним конфліктом, а Росію - стороною цього конфлікту", - підкреслив він.

Претензії Amnesty International до російської влади не обмежуються участю Росії у збройному конфлікті в Україні. Ситуація з дотриманням прав людини всередині країни, за словами Саліла Шетті, викликає запитання. Особливо правозахисників турбує порушення права на свободу слова, свободу зібрань та об'єднань.

Поки ніхто з офіційних представників Кремля, уряду чи правоохоронних органів не висловив готовності прийняти делегацію Amnesty International, очолювану її генеральним секретарем.

Джерело: Радіо Свобода

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини