RU

Amnesty International: Міліція України - загроза для фанів Євро

16.05.2012, 12:30
Amnesty International: Міліція України - загроза для фанів Євро - Фото
Фото: mvs.gov.ua
Як повідомляє прес-служба Amnesty International, в організації закликають Україну прийняти закон про проведення незалежних розслідувань заяв про насильство з боку міліції, щоб зупинити широко поширену злочинність в структурі МВС.

В організації підкреслюють, що в нинішніх умовах фанам Євро-2012 "загрожує небезпека злочинних дій з боку міліції". "Оперативні дії зі створення нового органу для розслідування злочинів, скоєних представниками правоохоронних органів, могли б стати попереджувальним сигналом для сили, яка звикла, що будь-які незаконні дії сходять їй з рук", - підкреслили в Amnesty International.

"Сьогодні українські прокурори працюють разом з міліціонерами при розслідуванні звичайних злочинів і тому часто відмовляються порушувати кримінальні справи проти своїх колег. Проте новий Кримінальний процесуальний кодекс передбачає створення нового органу для розслідування злочинів, скоєних посадовими особами. У кодексі не уточнюється, як саме має виглядати цей орган, але він дозволяє створити інститут з розслідувань, який буде повністю незалежним", - резюмують правозахисники.

"Хоча ми вітаємо створення нових гарантій щодо запобігання тортур та інших видів жорстокого поводження з боку міліції, деякі положення цього кодексу не вступлять силу найближчі п'ять років", - сказав координатор кампаній Amnesty International по Україні Макс Такер.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини