RU

Amnesty International критикує Київ за Развозжаєва та іммігрантів

27.05.2013, 11:55
Amnesty International критикує Київ за Развозжаєва та іммігрантів - Фото
467397f5b8c50ae28719d84de012b697.jpg

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала щорічну доповідь, присвячену дотриманню прав біженців та іммігрантів в різних країнах світу в 2012 році, пише Комерсант-Україна.

Автори звіту зазначають, що в 2012 році, всупереч рішенням Європейського суду з прав людини і положенням конвенції ООН про статус біженців, влада України депортувала "ряд осіб" в республіки Центральної Азії. Так, 20 вересня 2012 року був виданий Узбекистану підприємець Руслан Сулейманов. На батьківщині його звинувачували у скоєнні економічних злочинів, хоча сам пан Сулейманов заявляв, що став жертвою переслідувань конкурентів по бізнесу. Управління верховного комісара ООН визнало його біженцем. Через місяць у Києві був викрадений і вивезений до Росії Леонід Развозжаєв, якого влада РФ підозрювала в підготовці масових заворушень.

Експерти також зауважили, що закон "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", прийнятий у липні 2011 року, піддався критиці експертів управління верховного комісара ООН за положення, що дозволяє затримувати на термін до 12 місяців за незаконне перебування на території України осіб, які не мають документів. "В Україні є закони, що захищають біженців та іммігрантів, але факти говорять про те, що вони не працюють системно, - розповів прес-секретар представництва Amnesty International в Україні Богдан Овчарук. - Зокрема, помітна залежність від політичних цілей сусідньої держави, як це сталося у випадку з Развозжаєвим".

У Державній міграційній службі (ДМС) стримано коментують доповідь. "Наші закони відповідають світовим стандартам і працюють, - запевнив глава прес-служби ДМС Сергій Гунько. - Аналогічні положення, в тому числі практика затримань нелегалів, діють і в інших країнах, включаючи Європу".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини