RU

Американський суд відхилив прохання Тимошенко з допиту Кириченка

30.04.2013, 17:40
Американський суд відхилив прохання Тимошенко з допиту Кириченка - Фото
f2c432bea10b0ac6c4b4c2f0e92564ae.jpg
Федеральний суд Південного округу Нью-Йорка відмовив у задоволенні клопотання  Юлії Тимошенко про заборону допиту свідка у справі про вбивство Євгена Щербаня, який проживає в США  - колишнього радника Павла Лазаренка Петра Кириченка.

У постанові вказується, що Тимошенко, яка виступає позивачем з даного американським судом позовом до українського бізнесмена Дмитра Фірташа звернулася з клопотанням "про тимчасову заборону уряду України проводити допити П.Кириченка, потенційного свідка у кримінальній справі про вбивство, яке розглядається в Україні".

На думку екс-прем'єра, позов до Фірташа стосується переслідувань Тимошенко з боку українського уряду, а кримінальну справу про вбивство народного депутата Євгена Щербаня є частиною цих переслідувань.

Основні аргументи Тимошенко про заборону полягали в тому, що прокуратура України порушила вимоги договору між Україною і США про взаємодопомогу в кримінальних справах. "Виходячи з аргументів Ю.Тимошенко, договір регламентує, щоб Міністерство юстиції США проінформував про проведення кримінального переслідування, що не зробила прокуратура України", - наголошується в документі.

Суд США відмовив у задоволенні клопотання Тимошенко з ряду причин, зокрема, у зв'язку з відсутністю у суду персональної юрисдикції по відношенню до уряду України.

"Тимошенко також абсолютно не мотивована причини, з яких прохання має бути задоволена. По-перше, Тимошенко не вказала, наскільки взагалі допит Кириченка пов'язаний з цивільним позовом. По-друге, всупереч твердженням Тимошенко, договір не містить обов'язкового порядку інформування Міністерства юстиції про проведення розслідування... Таким чином, клопотання Тимошенко про тимчасову заборону допиту Кириченко відхилено", - йдеться в документі.

Раніше захисник Тимошенко  Сергій Власенко заявив, що не звертався до Федерального окружного суду Південного округу Нью-Йорка (США) з будь-якими клопотаннями.

Нагадаємо, засідання Печерського районного суду Києва, на якому повинен був відбутися допит екс-радника колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка у справі про вбивство Щербаня, було перенесено з 26 квітня на 15 травня. Це вже другий перенос допиту Кириченка. Тимошенко жодного разу не була присутня на засіданні суду у цій справі, але заявляла, що Кириченко вже взяв на себе "тягар лжесвідчення".

Джерело: Інтерфакс-Україна

Досьє на Юлію Тимошенко

Досьє на Євгена Щербаня

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини